Bouřlivá bílovecká kulisa prospívala oběma družstvům a v pohledném zápase se týmy dlouho přetahovaly o vedení. „Koncovka první sady však jednoznačně patřila domácím, když naše volejbalistky vyrobily několik zbytečných chyb především na útoku," uvedl trenér Znojma Mario Zelený.

I druhý set patřil k ozdobám turnaje včetně jeho dramatické koncovky, která patřila o maličko jistěji hrajícím domácím nejtěsněji 25:23.

Před druhým hracím dnem při vyrovnanosti všech týmů mohl znojemský tým bojovat jak o postup do první osmičky Českého poháru, tak je mohl i postihnout sestup o osmičku níže. „O úspěchu či neúspěchu rozhodoval nejvíce první nedělní duel s Ostravou. Tým, který měl výškový průměr nad 180 cm, budil respekt, ale na turnaji se mu paradoxně moc nedařilo," přiblížil Zelený.

Ve druhé sadě znojemský tým doslova usnul na vavřínech a soupeř mu povolil pouhých 11 míčů. Holky se v rozhodujícím setu naštěstí rozvzpomněly jak se to vlastně má hrát," konstatoval Zelený. Vítězství 2:1 jim dávalo šanci na slušné umístění.Volejbalové žákyně celku VK Pegas Znojmo jsou po víkendu průběžně na pátém místě Českého poháru žákyň.

Jako vyrovnaný hodnotí zápas s Bílovcem i trenér tamních žákyň Petr Šlouf. „Byl to těžký zápas. Znojmačky byly pohybově lepší. Jenže naše holky tahaly za kratší konec a měly stále náskok. Drželi jsme si stále dva tři body náskok, a nakonec utkání zvládli," řekl Šlouf.

Spokojená s výsledkem v Bílovci i s celkovým pátým místem je také kapitánka Znojma Kamila Krulová. „Byl to asi nejhezčí zápas. Jen se nám nedařila koncovka, kde jsme kazily balony," uznala Krulová. „Hecovaly jsem se navzájem a nakonec jsme s nejtěžším soupeřem svedly vyrovnaný souboj," míní kapitánka Pegasu Znojmo.

V celkovém součtu tak žákyně VK Pegas Znojmo skončily na pátém místě a ve druhé osmičce zůstanou i při vyvrcholení Českého poháru, které je na pořadu o prvním březnovém víkendu. I v letošním roce tak nejenže postoupily mezi špičku ČR ve své věkové kategorii, ale dokáží předvádět ve finálových bojích i velmi dobré výkony.

Znojemský region a v podstatě i Jihomoravský kraj (do finálových turnajů Českého poháru postoupily z jižní Moravy pouze družstva KP Brno a VK Pegas Znojmo) tak opět úspěšně reprezentoval tým ve složení: nahrávačka Klára Marušíková, univerzálky Kamila Krulová a Sára Sovjáková, blokařky Šarlota Svobodová, Marie Radnická a Veronika Polehňová, smečařky Veronika Šteflová, Petra Kloudová, Kristýna Horká a Monika Štulová.

Volejbalové žákyně celku VK Pegas Znojmo jsou po víkendu průběžně na pátém místě Českého poháru žákyň.