Bulínová prošla bez problémů základními koly až do semifinále, v němž porazila španělskou závodnici Maite Botella Juan. Jihomoravanka si se sokyní z Pyrenejského poloostrova poradila na body 30:26 a ani jedno kolo neztratila. Do střetnutí o první příčku šla tuzemská borkyně s překvapivým výrazem. „Její soupeřkou v boji o zlato se stala Ruska Valeriya Drozdova. Ta udolala v semifinále švédskou legendu bojového umění Sofii Olofsson,“ uvedl tiskový mluvčí České muaythai asociace Pavel Šťastný.

Podle reprezentačního trenéra Martina Vaňky byla Drozdova silnou protivnicí. Jedenadvacetiletá Bulínová v prvním kole dbala na taktické pokyny svého kouče, Ruska si však hlídala její pohyb a údery vykrývala. „Mysleli jsme, že první kolo dopadne v náš prospěch, ale vítězka byla v úderech o něco přesnější,“ popsal Vaňka.

Drozdova se před poslední částí dostala před Viktorii Bulínovou o dva body. Znojmačka se ji snažila dostat do počítání, po konečném gongu však vítězně zdvihla ruku Valeriya Drozdova. „Ruska měla navrch v klinči. Jinak jsem se cítila dobře. Když jsem se hezky hýbala za přední nohu, tak mi údery docela vycházely. Bohužel jsem s tím pak přestala,“ líčila Bulínová.

Její trenér přesto označil druhé místo na evropském mistrovství za úspěch. „Stříbro z IFMA, což je nejsilnější organizace v amatérském muaythai, se ale rozhodně počítá. Díky této zkušenosti víme, na čem musíme zapracovat, aby příště při ceremoniálu hrála česká hymna,“ burcoval hlavní stratég české reprezentace.

Pro zápasnici z města nad řekou Dyjí byla víkendová medaile již třetí během půl roku po druhém a třetím postu z mistrovství světa. „Nikdy před tím jsem na turnaji světové organizace IFMA nevyhrála ani zápas a teď mám tři medaile z velkých turnajů za půl roku. Dřina se vyplácí. Mám chuť makat dál a věřím, že se mi jednou povede vybojovat i kov nejcennější,“ uzavřela Viktorie Bulínová.