Bojová umění mají mnoho pozitivních vlastností. „Zvyšují psychickou a fyzickou odolnost vůči nástrahám dnešní doby, vylepšují motorické schopnosti, tvarují postavu, učí ovládat agresi," vypočetl některé výhody tohoto sportu předseda oddílu, trenér a zápasník Rudolf Kříž a zároveň v rozhovoru přiblížil, co návštěvníky páteční exhibice čeká.

Co jste připravili pro návštěvníky exhibice?

Chceme lidem ukázat, která všechna bojová umění je u nás možné dělat. Jedná se o judo, box, thajský box, MMA (anglická zkratka pro smíšená bojová umění, pozn. red.), Vo Dao Vietnam, navíc jsme připravili ukázku cvičení s malými dětmi, abychom předvedli, že bojové sporty nejsou o mlácení, ale o pohybu a pohybových dovednostech člověka.

Vám se vlastně podařilo získat novou tělocvičnu v prostorách MediFitness…

Tělocvičnu s takovým zázemím jsem ještě neviděl ani u nás v republice ani nikde v Evropě. Máme k dispozici žíněnku na jakýkoliv úpolový nebo bojový sport. Je tady ring, obrovskou výhodou je klec. Funguje zde kompletní posilovna. Můžeme využít hrazdu, žebřík na lezení, lano, činky, prostě kompletní zázemí.

Celé tělocvičně vévodí oktagonová klec. Co v ní chystáte?

Na exhibici bude navazovat galavečer MMA, který se koná 7. června. Chceme tento sport, který moc lidi nezná, představit. K tomu ještě chystáme v rámci galavečera dva nebo tři zápasy v thajském boxu. Chtěl bych pořádat i další galavečery tak jednou za dva až tři měsíce.

Kolik je takových oktagonů v republice?

Nevím přesně, ale bude jich tak do deseti. Dá se říct, že je to taková rarita, že ho tady máme.

Uvidíme i vás na galavečeru v akci?

Ne, když to organizuju, už bych nestíhal závodit. Budu koučovat své svěřence.

Jak se vám letos vede v zápasech MMA? Kolik jste jich stihl?

Tento rok je zatím dobrý. Mám za sebou dva zápasy a oba jsem vyhrál. První jsem absolvoval v únoru v Příbrami, kde jsem porazil českého borce, který si říká Godzila. Měl sto dvacet kilo a já proti němu nastoupil s pětadevadesáti kily. Druhé vítězství jsem vybojoval proti Slovákovi Langerovi.

Plánujete další zápasy?

Času je málo, ale chtěl bych dál zápasit.