Překvapení se nekonalo. Florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ sehráli poslední zápas základní části Tipsport Superligy a před utkáním drželi naději na vyhnutí se bojům o záchranu, čímž by si zajistili jistotu účasti mezi elitou i pro další ročník. To se jim nakonec nepodařilo, i když favorita střelecky předčili.

Mladá Boleslav od prvních minut diktovala tempo hry a Znojemští se snažili jejich hru rozbít riskantním forčekingem. Od jedenácté minuty začaly padat góly. V nabídnuté přesilovce otevřeli domácí skóre utkání. Jan Jelínek dostal od kolegy Milana Tomašíka skvěle nabito a vymetl šibenici znojemské branky. Za tři minuty ale vyrovnal Vojtěch Procházka a také se jednalo o početní převahu.

Technology Florbal Mladá Boleslav – TJ Znojmo LAUFEN CZ 11:4 (4:2, 4:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Jelínek (Tomašík), 14. Tomašík (Krzyžanek), 15. Krajcigr (Novák), 20. Tomašík (Tadeáš Chroust), 26. Tadeáš Chroust (Tomáš Chroust), 28. Gruber (Bína), 36. Řehoř (Curney), 37. Tomašík (Krzyžanek), 41. Krajcigr (Curney), 41. Tomašík (Tomáš Chroust), 52. Natov (Jelínek), 56. Zakonov (Curney), 59. Curney (Tomáš Chroust) – 13. V. Procházka (Kucharič), 20. Palát (Sláma), 29. Kucharič (V. Procházka), 50. Palát (Číhal).
Rozhodčí: Pangerl – Šedivý. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváků: 285. Střely: 41:44.
Mladá Boleslav: Rytych (Bauer) – Novák, Kološ, Řehoř, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust – Bína, Rožnovják, Pluhař – Gruber, Curney, Tomašík – Krajcigr, Natov.
Znojmo: Skácelík (Hándl) – Horák, Procházka, Virgl, Martinek, Krejčíř – Salava, Palát, Číhal – Procházka II, Sláma, Novák – Juříček, Kriš, Šindelář – Kucharič.

Jenže ofenzívní choutky Mladé Boleslavi pokračovaly a v krátkém čase se dvakrát po sobě prosadili Tomašík a Radek Krajcigr. Ve dvacáté minutě sice znojemský Pavel Palát snížil na rozdíl dvou branek, ale Tomašík za čtyřiadvacet sekund znovu vedení domácích navýšil.

Ve druhé třetině pokračoval tlak Mladé Boleslavi. V šestadvacáté minutě přidal pátou branku Tadeáš Chroust po souhře s Tomášem Chroustem a na ně navázal za dvě minuty Jakub Gruber střelou z poloviny hřiště. Znojemští opět jen korigovali Tomášem Kucharičem. „Po špatné první třetině jsme se zvedli a zaslouženě vyhráli vyšším rozdílem. V naší hře bylo pár výpadků, díky kterým nás soupeř dokázal dostat pod tlak. Hlavní cíl zápasu jsme splnili, výhra za tři body, vítězství v základní části,“ uvedl trenér domácích Jan Pazdera.

Hra kočky s myší pokračovala. V rozmezí šestačtyřiceti sekund se prosadil nekompromisně Jan Řehoř a hattrick dovršil agilní Tomašík. Čtyřicet sekund před vypršením času pro druhou třetinu předvedl fantastický zákrok domácí brankář David Rytych, když vyrazil míček z brankové čáry.

Start třetí třetiny přinesl velmi rychle desítku domácích. Druhou trefu si připsal Krajcigr a po něm čtvrtou branku v zápase zaznamenal Tomašík.

Stav se poté měnil ještě čtyřikrát, ale na vysoké výhře lídra tabulky už to nic neměnilo a Znojmo tak čeká boj o záchranu v derby s Bulldogs Brno. „Zápas není potřeba dlouze hodnotit. Soupeři šlo o hodně, nám také, ovšem projevila se výrazně vyšší individuální i týmová kvalita. Nicméně, pro nás to nejdůležitější právě začíná, těšíme se na jihomoravské derby a budeme dobře připraveni,“ poznamenal znojemský trenér Jan Šťastník.