Napravit výkon z posledního mistrovského zápasu, to je jednoznačný cíl znojemských florbalistů vsobotním duelu s Litvínovem. Nastartovat je může čtvrteční výhra 4:2 v pohárovém zápase proti Hattricku Brno.

Minulý víkend po špatném výkonu podlehlo Znojmo Vinohradům 3:7. „Byli jsme zabrzdění a probrali jsme se až potom někdy ve Znojmě. Utkání nám vůbec nesedlo. Byli jsme pomalí, všude pozdě," kritizoval zkušený hráč Karel Virgl.

Utkání předcházely patálie s cestováním po D1. Nejprve uvízl trenér Jan Šťastník se třemi hráči v koloně před Prahou. Poté mikrobus se zbytkem týmu, aby se vyhnul zácpě, sjel z dálnice, ale měl defekt. To způsobilo další zdržení.

Na místo tak znojemský tým dojel půl hodiny před zápasem. Po domluvě se soupeřem se začínalo o pětadvacet minut později. „Na to se vůbec nemůžeme vymlouvat. Začátek zápasu se posunul a rozcvička proběhla standardně," dodal Virgl.

V sobotním utkání s Litvínovem mají Znojemští šanci na reparát. „Je to jen o nás. Vím, že kluci jsou schopni podat takový výkon, kterým můžou vyhrát," prohlásil domácí trenér Jan Šťastník.

Litvínov není pro Znojmo příjemný soupeř. „Hrají tam starší, poměrně zkušení hráči. I když třeba neoplývají úplně dobrou technikou, tak jsou důrazní, pohybliví. Je to soupeř, který nám dlouhodobě moc nevyhovuje svým herním pojetím. Jsou to zápasy o bojovnosti, důrazu, nasazení," podotkl Šťastník.

Litvínov má z úvodních třech zápasů stejnou bilanci jako Znojemští. Dvakrát vyhrál a jednou nezískal žádný bod. V mužstvu má dva hráče, kteří jsou mezi třemi nejproduktivnějšími florbalisty soutěže. Viktor Hocelík s devíti body je první a Daniel Hulič je třetí s osmi body. Právě on je hlavou celého týmu. „Dokáže udělat z průměrného mužstva top tým. Musíme si na něj dát velký pozor, protože dokáže vytvořit mnoho nebezpečných situací před brankou. Klíčem k úspěchu je ho eliminovat," poznamenal Virgl.

Znojmo nechystá nasadit na Huliče osobního strážce. „V minulosti jsme se na něj snažili hrát osobku, ale moc to nefungovalo. Spíš si musíme pokrýt prostory, kde je nebezpečný. Musíme obsazovat jeho spoluhráče, protože on dokáže na sebe navázat dva protihráče a pak dát finální nahrávku," popsal Virgl.

Utkání začíná ve znojemské hale v osm hodin večer.