Hostující hráči dvakrát skórovali při přesilovce Pražanů ve druhé třetině. Nejprve se prosadil Filip Horák a po něm právě Palát. Kapitán vzápětí poslal celek Znojmo Laufen do dvoubrankového vedení při dalším signalizovaném trestu. „Obě branky padly ze standardek. Přišla jednoduchá rozehrávka a střela, u mého gólu se míček odrazil někomu se štěstím od nohy. Domácí nejspíš podcenili situace," povídá.

Přitom jeho mužstvu patří v úspěšnosti oslabení s dvaapadesáti procenty až poslední dvanáctá příčka v soutěži. „Sem tam něco na trénincích děláme, ale nic extra nacvičeného nemáme," sděluje Palát.

Znojemští florbalisté na hřišti tabulkového souseda výsledek v závěru horko těžko bránili, přesto jako první tým v soutěži z palubovky osmých Black Angels odvezli všechny body. „Už jsme se soustředili na obranu a závěr byl dost těžký, párkrát to před naší bránou hodně smrdělo," líčí šestadvacetiletý kapitán.

Znojmo před tímto utkáním zaznamenalo šest proher v sedmi zápasech. S pěti výhrami v sezoně mu patří devátá příčka. „V situaci, ve které jsme, šlo pro nás o hodně důležitý zápas. Máme problémy s marodkou a výhra je pro nás strašně moc cenná," doplňuje.

V sobotu od osmi hodin večer hostí Znojmo v derby brněnský Hattrick, jemuž v prvním duelu podlehlo 5:12. „Doufám, že dopadneme jinak než v Brně. Myslím, že jsme si sáhli na dno, v kabině je cítit odhodlání. Vítězství v Praze může být odrazový můstek k lepším výsledkům a hernímu projevu. Doufám, že na ně navážeme," uzavírá Palát.