Znojemští florbalisté letos na jaře sestoupili z české nejvyšší soutěže. Po odchodu Davida Kučery či Martinů Šindeláře a Pánka a dalších změnách v kádru přistoupilo vedení TJ Znojmo Laufen k obměně na trenérském postu. Jana Šťastníka nahradil Šťasta, jenž se chopil otěží a připravuje tým z města nad řekou Dyjí na nový ročník.

Ten jeho svěřencům startuje druhý zářijový víkend proti Ústí nad Labem. „Řešili jsme i variantu přivést trenéra odjinud, ovšem ve florbalovém prostředí to není vůbec lehký úkol, a tak, když jsme vybírali trenéra ze znojemského prostředí, byl pro nás Libor Šťasta logickou volbou,“ objasnil pro klubový web předseda oddílu Bedřich Daberger.

Nový lodivod zahájil přípravu se skvadrou Laufenu druhou červencovou středu. Znojemští trénují třikrát týdně a v srpnu je čeká účast v rámci Letní pohárové ligy. „Je jasné, že má kádr do budoucna velký potenciál. Vše bude jen o samotných hráčích a na spolupráci s nimi se velmi těším. Doufám, že spolu porosteme nahoru a budeme dělat znojemským fanouškům radost,“ líčil Libor Šťasta.

Na cestu první ligou mu zůstalo z loňského superligového mančaftu několik opor. Jedná se o gólmana Jana Hándla, beky Vojtěcha Procházku, Filipa Dabergera, Alana Juříčka a Daniela Krejčíře. Z útočníků setrvali Tomáš Kucharič, Petr Čihal, Jan Novák a Pavel Palát. Dohromady bojuje o místo v A-týmu třicet borců.

Jeho řady pak opustili Josef Žižka, Miroslav Kladivo, Jakub Procházka, Filip Horák a Martin Ďuriška. Kariéru ukončil Jan Chrást a diskutuje se i o setrvání obránce Kriše.