Nelehkou úlohu po ročním tréninkovém výpadku měly všechny gymnastky, které usilovaly uplynulý víkend o postup na mistrovství České republiky ve druhé lize, které se uskuteční první prosincový víkend v Ostravě.

Hokejisté Znojma (černí) prohráli ve 20. kole ICEHL na ledě Klagenfurtu 2:0.
Orli pod alpskými štíty padli s Klagenfurtem

Starší děvčata zahlcena studijními povinnostmi přenechala veškerou odpovědnost na mladších kamarádkách, které se připravovaly na těžký závod do poslední minuty tréninku a o postup usilovaly ze všech svých sil.

Florbalista Znojma, Václav Bajko (vlevo), hraje nyní za švédské Pixbo. Setkal se zde i s českou florbalistkou Eliškou Krupnou.
Bajkovi vyšel sen. Znojemský borec zkouší štěstí v Mekce florbalu

Náročné povinné požadavky určené juniorkám nakonec zvládly i naše věkem teprve žákyně Marika Nina Kováčová a Antonie Vojtěchová. Týmu výrazně pomohla i Nella Antoenlla Smejkal, která připsala družstvu i nejvyšší známky na přeskoku a na prostných.

S jistotou celým čtyřbojem prošla opora týmu Julie Bedřichová a své obtížné sestavy i s veletočem vzad na bradlech, dvousaltovou řadou na prostných zakončenými saltem s obratem o 360 st. předvedla bez větších zaváhání i Karolina MIa Kováčová, které součet bodů za celý čtyřboj vynesl bronzovou příčku.

Česká fotbalová "dvacítka" (v bílém) zavítala do Znojma. Na zdejším stadionu v Horním parku remizovala v přípravném utkání s Norskem 1:1.
Česká dvacítka remizovala ve Znojmě s Nory

Děvčata zaslouží obrovský aplaus za své nasazení a soudržnost celého týmu. Poděkování patří i našim rozhodčím Pavle Kováčové a Romaně Bedřichové, a rovněž tak všem rodičům, kteří vytvářejí svým dětem ty nejlepší podmínky pro rozvoj jejich talentu.

IVANA KŘÍSTELOVÁ