Znojemské volejbalistky dokázaly včera prolomit nepříznivou serií proher. Ve dvou zápasech porazily své soupeřky z Brna 3:1 (-19,21,14,13) a 3:0 (18,17,20). Dokázaly si tak zvednout sebevědomí poté, když minulý týden podlehly Moravské Slávii Brno dvakrát 3:0. V neděli se na znojemské palubovce utkaly hráčky domácího celku VK Znojmo–Přimětice s volejbalistkami TJ Sokol Brno–Starý Lískovec. Fanouškům se představili v dalších zápasech Jihomoravského krajského přeboru I.třídy.

Nepříjemný servis

V prvním utkání lépe odstartovaly Brněnské volejbalistky. Podařilo se jim zaskočit Znojemské hráčky a získat první set na svojí stranu. „Na začátku byly soupeřky nepříjemné v servisu. Hodně nás zaskočila jejich útočnost, kdy se nebály jít na síť. My jsme zbytečně ztráceli body, když jsme se nedokázali správně postavit,“ přiznal trenér volejbalistek, Martin Gallus.

Domácí na sebe nenechali dlouho čekat. „Po prvním setu jsme vylepšili koncovku. Dokázali jsme se lépe prosadit, ale hlavně jsme hru celkově uklidnili,“ pokračoval Gallus.

S klidem v rukách se Znojemským volejbalistkám dařilo. Utkání pak mluvilo jen ve prospěch domácích. „Zbytek utkání probíhal docela hladce. V prvním utkání jsme vyhráli 3:1. To druhé jsme si pohlídali bez ztráty setu,“ zhodnotil trenér domácích.

Kromě bodů, které volejbalistky Znojma vybojavaly bylo důležité, že se jim podařilo po dlouhé době vyhrát. Díky tomu se vrací na druhé místo. „Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Hráčky získaly sebevědomí a prolomily tu nevydařenou serii proher,“ vyřkl spokojeně Gallus.

Do konce sezony ještě zbývá několik utkání. Příští týden vyrazí Znojemské hráčky do Břeclavi. O týden později sehrají poslední utkání v tomto roce.„Před sebou máme ještě dva soupeře. První prosincovou sobotu vyjíždíme do Břeclavi, kde nás čeká SK Duhovka. Tento tým je aktuálně na předposledním místě tabulky,“ přiblížil Gallus.

Za čtrnáct dní Znojmo uvítá celek VSK Univerzita Brno B. „Celek Univerzity je uprostřed tabulky, ale přesto počítám, že se nám oba soupeře podaří porazit,“ zakončil trenér Znojma.

Smečařka Vendula Březinová: Největší problémy nám dělá tým Morendy

Znojmo - Nedělní utkání volejbalistek VK Znojmo - Přímětice a TJ Sokol Brno - Starý Lískovec přineslo domácím dlouho očekávané vítězství. Znojemské hráčky vyhrály v konečném poměru 3:1 a 3:0. O svých pocitech po vítězném zápasu hovořila důležitá členka znojemského volejbalového celku a také nejlepší hráčka utkání, smečařka Vendula Březinová.

Jak jste spokojená s výsledkem v dnešním utkání?
Jelikož za sebou máme čtyři neúspěšná utkání, jsme s dnešní výhrou velice spokojeny. V zápase se nám po prvním setu, který jsme prohrály, podařilo psychicky zvednout a získat potřebné body.

V čem byly soupeřky nejvíce nepříjemné?
Hodně nám dělala problém jejich rychlost. Hráčky Lískovce hodně chytaly v poli, ale nakonec jsme to zvládly.

V čem byly soupeřky podle vás naopak slabší?
Myslím, že jsme byly lepší především v útoku. Myslím, že jsme byly důraznější a průbojnější. Po nevydařeném prvním setu jsme se kously a podařilo se nám zbytek utkání obrátit v náš prospěch.

Jak by jste se vyjádřila k debaklu, který jste dostaly v nevydařeném utkání s Brněnskou Morendou?
Bohužel, Morenda nám dělá problém už delší dobu. Minulý týden jsme nepříjemně podlehly poté, co se nám s nimi nepodařilo uhrát ani jeden set. My to nyní musíme hodit za hlavu a soustředit se především na další utkání. Což se nám částečně povedlo i naší dnešní výhrou.

Jak se vám v letošní sezoně obecně daří?
Kromě právě Morendy jsme bohužel prohrály utkání o první místo, když jsme nestačily TJ Lokomotivě Břeclav. Jinak za sebou máme samá vítězství.

Jaké jsou ambice celého týmu pro letošní sezonu?
Přímo postupové ambice nemáme. Před námi je ještě hodně velká cesta. Pokusíme se samozřejmě o co nejlepší výsledky a popereme se o to nejlepší možné umístění.