Sportovního krále Znojemska budou lidé znát již v pondělí večer. Nejúspěšnějšího sportovce regionu za uplynulý rok určuje odborná komise ve čtyřech kategoriích pomocí ankety. Zároveň mohli čtenáři Znojemského deníku Rovnost pomocí hlasovacích kupónů vybrat svoji sportovní hvězdu.

Čtyři kategorie

Anketa zahrnuje čtyři soutěžní kategorie. Odborná komise složená ze sportovních funkcionářů, zástupců ČSTV a redaktorů Znojemského deníku Rovnost vybírá ty nejlepší.

Ocenění se dočkají sportovní naděje ze Znojemska, pro které je určena kategorie jednotlivci mládež. Do ní byli nominováni dva mladí atleti Vojtěch Čabala a Tomáš Svoboda. Aerobik zastupují Nela Mandátová a Adriena Štolová, která vloni tuto kategorii vyhrála.

Nechybí nadějný sportovní gymnasta David Bix či cyklistka Natálie Šrůtková.

Nominaci si vysloužila i nejlepší střelkyně mezi mladými fotbalisty Andrea Stašková.

Plavání reprezentují Antonín Grossberger a Jakub Březina. Z kanoistů jsou v nominaci Michaela Měšťáková a Sabina Řeháková.

Svou kategorii mají i sportovní kolektivy. Opět se zde nacházejí vítězové z loňska, znojemští hokejoví junioři. V nominaci následují jejich dospělí kolegové, tým Orli Znojmo. Nechybí druholigoví fotbalisté 1. SC Znojmo, mladí fotbalisté z přípravky Moravského Krumlova, zástupci kanoistiky Dráčata Znojmo a Dračí lodě.

Nominováni byli znojemští volejbaloví junioři a také družstva mladších a starších žákyň cvičící aerobic. Mezi desítku nejlepších sportovních kolektivů se dostala i znojemská plavecká štafeta.

Mezi čtrnácti nominovanými jednotlivci nechybí loňský vítěz plavec Michal Rubáček, a další tři plavci Veronika Kolníková, Ondřej Čermák a Marek Polach. Dobrými výkony si o nominaci řekli cyklističtí matadoři Martin Vojtěch a Lubomír Novák nebo kanoističtí veteráni Milan Janeček a František Brychta

Mezi nejlepšími jsou také hokejista Adam Havlík a jeho kolega hokejový brankář Ondřej Kacetl. Jedno zastoupení mají atletika, kterou reprezentuje Miloš Gryc, fotbal Vlastimil Hrubý, jachting Eduard Procházka a box Dominik Musil.

Poslední kategorií je Síň slávy. Loni do ní vstoupili Jan Daňhel, Zdeněk Leitner a Jaroslav Šula. Letos se bude trojice vybírat z osmi zasloužilých sportovců. Jsou to učitelka tělocviku Marie Bernardová, fotbalisté Arnošt Lapeš a Lubomír Palička, volejbalista Bohumil Bílek, atlet Karel Neuwirth, plavec Jiří Kyněra, šachista Josef Lahodný a kanoista František Brychta st.

Vyhlášení se dočká také sportovní hvězda Znojemského Deníku Rovnost, kterou vybrali sami čtenáři. Loni se jí stal florbalista Tomáš Kucharič.

Slavnostní večer

Kdo si svými výkony řekl o vítězství, se dozvíme už v pondělí večer. Ve štukovém sále Louckého kláštera se bude konat slavnostní galavečer, který začíná v šest hodin. Návštěvníci se mohou setkat nejen s nejlepšími sportovci ze Znojemska, ale pořadatelé také připravili zajímavý kulturní program. Vystoupí Bohuš Matuš, Monika Agrebi a vítěz soutěže Šance pro talent Radek Žalud. Moderátorem večera bude Ondřej Krátoška.

Vstup na akci je zdarma. Lístky jsou ještě k dostání v redakci Znojemského deníku Rovnost v Rooseveltově ulici 4. Hlavními organizátory ankety Sportovec Znojemska roku 2011 jsou Okresní sdružení Českého svazu tělesné výchovy Znojmo, Agentura ČOK CZ a Znojemský deník Rovnost.