Znojemský aerobik opět bodoval. Na mezinárodním Mistrovství České republiky v gymnastickém aerobiku posbíraly znojemské závodnice nejen několik cenných kovů, ale zároveň dokázaly ze svého klubu udělat třetí nejúspěšnější v naší republice.

V liberecké Tipsport aréně proběhl největší a nejlépe obsazený závod letošní sezony. Zúčastnilo se ho celkem šest set šedesát závodníků z celkem deseti zemí Evropy.

Celý šampionát byl zahájen kategorií žákyň. A hned v této skupině bralo Znojmo zlatou medaili.
A to díky Adrianě Štolové, která jen potvrdila, že mezi mladšími žákyněmi hledá jen těžko konkurenci. Navíc trio Štolová, Šikulová a Dvořáková obsadilo pěkné čtvrté místo v sestavách.

Ve starších žákyních se jihomoravskému klubu dařilo zejména v sestavách. Družstvo, které startovalo ve složení Becková, Ambrosiová, Ludvíková, Mandátová, Veselá a Schwarzová, si po jedenáctém místě ze světového šampionátu v Německu připsalo stříbro z domácího šampionátu.

Součástí závodu bylo také Mistrovství České republiky ve stepech a team aerobiku. Tam získalo Znojmo hned dva tituly mistryň republiky.

O první titul se postaralo trio Marešová, Bednářová a Prokešová a o druhý pak osmičlenný tým ve složení Prokešová, Spoustová, Dvořáková, Štolová, Matulová, Radová, Vojtěchová a Dvořáková.

Se ziskem tří zlatých, jedné bronzové a jedné stříbrné medaile z Mistrovství České republiky se znojemský SK aerobik professional umístil jako třetí nejúspěšnější klub u nás, a to za baštami aerobiku, jakými jsou Liberec a Zlín.

„Trpělivá, mravenčí, ale hlavně soustavná práce s malými dětmi, s plnou podporou dalších lidí tak zaznamenává první, jistě ale ne dílčí úspěšné plody,“ sdělil bezprostředně po závodě guru znojemského aerobiku František Protivínský.

Zároveň ale přiznal, že takový úspěch nečekal. „Nějaké medaile se daly očekávat, ale určitě ne tolik, kolik jsme jich získali. Špička je hodně vyrovnaná a záleží na tom, jak se komu podaří sestava zacvičit. Nám se to tentokrát podařilo,“ dodal evidentně šťastný trenér.