Sdružení Znojemské běhání se totiž spojilo s běžeckou skupinou Rabbits a nově tak bude organizátor seriálu běžeckých závodů vystupovat pod názvem Znojemské běhání Rabbits. „Jsme rádi, že můžeme spolupořádat seriál závodů znojemského běhání, protože to dává logiku. Pomáháme s organizací a můžeme i závodit. Člověk může začít s místními závody a pak se dostat na maratóny do Vídně, Salcburku, kde běžel náš nejlepší a nejrychlejší běžec Vojěch Čabala,“ řekl již dříve Deníku v rozhovoru předseda klubu Rabbits Jakub Šigut.

Znojemský běžecký pohár začíná netradičně již prvního září novým závodem v Plavči. Ženy poběží jeden tříkilometrový okruh a muži absolvují okruhy dva o celkové délce šest kilometrů. „Pokud bude hojná účast dětí, bude pro ně vsazen závod na dvě stě metrů. Rádi mezi sebou přivítáme hobby běžce. Nově si také závodníci odnesou domů startovní číslo. Hlavně se účastníci mohou setkat s lidmi, kteří mají stejné zájmy a mohou si tak vyměňovat zkušenosti,“ informovala spoluorganizátorka a běžkyně klubu Rabbits Romana Smolková.

O termínech dalších závodů bude Znojemské běhání Rabbits informovat v nejbližší době. Letos pořádá Znojemský běžecký pohár již popatnácté. Do seriálu závodů patří například populární Vánoční běh Elektrokov, který bude mít letos osmatřicátý ročník.