„Ani jsem na vyhlášení nečekal. O tu medaili nestojím,“ dost smutně reagoval na třetí místo z mistrovství republiky znojemský boxer s reprezentačními zkušenostmi Dominik Musil.

Právě on se vrátil s obrovskou křivdou. „V semifinále jsem nastoupil proti domácímu osmatřicetiletému boxerovi, který byl na turnaji na výjimku. No a rozhodčí k němu byli hodně milosrdní, protože to bylo jeho loučení s kariérou. Samozřejmě, že jsem udělal v zápase chyby, ale byl jsem lepší a není to jen můj názor. Zkrátka mi přijde hloupé dát to boxerovi, kterému jde už jen o důchod a ne tomu, kterému jde o blízkou kariéru,“ kroutil hlavou Musil.

Ten v loňské sezoně v nejtěžší váhové kategorii vyhrál, tentokrát skončil bronzový. Navíc kvůli výsledku zřejmě přijde i o statut reprezentanta. A pokud tomu tak opravdu bude, zřejmě nebude mít ani šanci porvat se o olympiádu. „Vůbec nevím, jak to se mnou bude. Ještě mě čeká extraliga, ale o reprezentaci jsem tím asi přišel.“

Kdo se ale po mistrovství radoval, byl další znojemský bijec Vladimír Lengál. Ten při své premiéře bral bronz. „Je to obrovský úspěch. Navíc když vezmu v potaz, že boxoval ve vyšší váhové kategorii, než byl zvyklý,“ radoval se trenér znojemských boxerů Miroslav Jánský.

A podobně to bere i samotný boxer, kterému finále uteklo doslova mezi prsty. „Semifinále bylo vyrovnané a moc nechybělo k tomu, abych boxoval o zlato. I tak jsem ale spokojený. Byl to fantastický zážitek,“ líčil Lengál.

Nakonec přemožitel Lengála skončil ve finále druhý, semifinálový soupeř Musila dokonce šampionát vyhrál. „Moc tomu nerozumím. To, co v Karviné předvedli rozhodčí, to jsem snad ještě neviděl. Nemluvím teď jen o sobě, ale tolik otočených zápasů na jednom šampionátu, to se opravdu jen tak nevidí,“ zlobila se znojemská boxerská jednička.

Boxeři si po náročné sezoně budou nyní užívat zaslouženého volna. „Je potřeba si odpočinout, sezona byla opravdu dlouhá a náročná. Navíc po tom, co se stalo o víkendu, si musím vyčistit hlavu. Co se bude dít dál, to se teprve rozhodne. Chce to čas,“ zakončil Dominik Musil.