Během sobotní úvodní dvacetiminutovky šli do vedení nejdříve domácí, když v osmé minutě otevřel skóre Tomáš Kucharič. Vinohradští vzápětí srovnali - 1:1.

Na branky nejbohatší druhá třetina dopadla hůře pro florbalisty Laufenu, kteří po čtyřiceti minutách odcházeli do šaten za stavu 3:4.

V průběhu závěrečné třetiny se podařilo Znojemským vyrovnat, Pražané přesto dokázali otočit štěstí na svou stranu a Znojmu k výhře nepomohlo ani odstavení brankáře a hra v šesti.

Trenér Šťastník, i přes výhrady, výkon svých svěřenců pochválil. „Hráli jsme lépe oproti minulému týdnu, soupeř hrál pro změnu o něco hůře než na své půdě. Na zisk druhého bodu to však Vinohradům stačilo. Pořád platí, že pokud to chceme zachránit, tak musíme mít větší hlad,“ uzavřel Šťastník.

V pořadí již čtvrtý souboj mezi TJ a SKV je na programu už v neděli od 17.00 hodin.

Znojmo - Královská Vinohrady 4:5

Třetiny: 1:1, 2:3, 1:1. Branky a nahrávky: 8. Kucharič (Žižka), 25. Kladivo (Procházka II), 40. Pánek (Fridrich), 53. Čihal (Šindelář) – 18. Gregor (O. Stuchlík), 24. Skřivánek (Hartman), 27. O. Stuchlík (Linhart), 34. Gregor (O. Stuchlík), 50. Hanák (Skřivánek). Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 410.

Milan Fridrich.
Florbalisty Znojma má v boji o záchranu spasit Fridrich