Po čtrnáctidenní pauze se v nedělní dohrávce 25. a 26. kola krajského přeboru I. třídy žen znojemské volejbalistky utkaly s celkem z Újezdu u Brna. Předchozí vzájemná utkání dopadla lépe pro znojemské hráčky, ovšem ztratily při nich dva body za tie-breaky.

Do zápasu hosté nastoupili oslabeni o klíčové hráčky, chyběly smečařky Doušková, Pejchalová a Šálková, což se ukázalo jako rozhodující pro vývoj zápasu. Už od začátku znojemský tým nehrál svým tempem a stylem, některé hráčky se nedokázaly srovnat se situací, že nehrají na svých postech. Hra byla chaotická, nepřesná, kupily se zbytečné nevynucené chyby. Nedařila se žádná z herních činností, výkon byl celkově odevzdaný. Domácí sice první set prohráli, další dva díky lepší hře vyhráli.

Znojemské hráčky sice stav korigovaly na 2:2, ve vyrovnaném tie-breaku se ovšem nedokázaly zkoncentrovat a prohrály 11:15. „Tenhle zápas byla katastrofa, nejhorší výkon této sezóny. Je až ostudné, ne kolik, ale jakým způsobem a jakou hrou jsme dokázaly s takovýmto soupeřem prohrát. Jasně jsme měly z tohoto zápasu získat tři body, teď můžeme být rády za tie-breakový bod. No, je to pořádná facka, snad to bylo naposled, musíme zatnout zuby a na ten zápas zapomenout, je třeba se soustředit na další zápasy," okomentovala znojemská hrající trenérka Blažková.

Ve druhém zápasu provedl hostující tým zásadní změnu, nahrávačka Blažková si svůj post vyměnila s liberem Gallusovou. Tento tah se následně ukázal jako úspěšný, zlepšil se příjem a s tím i útok, hra se zklidnila a zpřesnila. Hráčkám se postupně vracelo sebevědomí a ve všech herních činnostech své soupeřky začaly přehrávat.

V utkání jednoznačně zvítězily 3:0, z Brna si odvezly čtyři body, které je o bod udržely v čele tabulky. „Něco jsme musely změnit a vzhledem k tomu, že nás bylo zase tak málo, nic jiného se změnit nedalo. Jakoby se tím něco zlomilo – najednou se skládalo, blokovalo, přihrávalo i podávalo. Něco se ale musí udělat s docházkou na zápasy, potřebujeme mít možnost hru změnit i během zápasu, ne až po. To nám dnes prohrálo dva body," zakončila znojemská blokařka Kulíšková.