Dvoukolové mistrovství světa odstartovalo druhé srpnové úterý. Jako první se na trať pětihodinového závodu vydali jezdci kategorie Senior. Mezi nimi i Marek Hlávka, jenž naskočil do klání s odhodláním zopakovat vítězství na kontinentálním šampionátu. „Bylo mu jasné, že to nebude jednoduché. Musel by porazit jezdce jako je Remy Morgan z Francie nebo španělská legenda Raul Gutierrez Garcia, jejichž kvality se v závodě potvrdily,“ sdělil René Vymětal starší. Jeho svěřenec si přes veškeré úsilí vyjel během úvodního kola šestou příčku.

O den později naskočili do závodního vlaku Eliška Mudrychová a René Vymětal mladší. Zástupkyně Znojma si v rámci první části mistrovství světa zajistila třetí post v kategorii Femine. Stejné umístění, avšak s většími problémy, uzmul Vymětal mladší.

Dle vyjádření svého otce a trenéra v jedné osobě disponoval stejnými ambicemi jako Hlávka. „Bohužel pro něj se na startovní listině objevil pár o rok starších španělských jezdců, kteří dokázali zajet celý závod s jedním trestním bodem. Renda jich nasbíral osm. Zůstalo tak na něj třetí místo. V ten moment se veškeré myšlenky na titul vytratily, protože už jej mohl zachránit pouze zázrak,“ litoval René Vymětal starší.

O osmačtyřicet hodin později vypadala situace příznivěji. Oporou se mladému Vymětalovi stal Marek Hlávka, jenž znojemského biketrialistu doprovázel po trati a radil při průjezdu sekcemi. René Vymětal během startovního kola nasbíral čtyři trestné body, v následující části pouze jednu penalizaci. Díky tomu nakonec bral vítězství ve druhém kole i titul mistra světa. „Konkrétně získal za třetí a první místo šestnáct a pětadvacet bodů. Dostal se tak před jezdce, který skončil dvakrát druhý (měl dvacet plus dvacet bodů). René tak o bod vyhrál ve své věkové kategorii,“ objasnil jeho otec.

I když se Eliška Mudrychová během druhého kola snažila, přes veškeré úsilí uzmula čtvrté místo a stejně skončila i v závěrečném pořadí šampionátu. Bramborovou medaili si vyjel v posledním dni závodu i senior Marek Hlávka. Na Vysočině jej podporovala značná fanouškovská základna z města nad řekou Dyjí. Hlávka se i přes bolavá záda opřel do pedálů a ve druhém kolem mistrovského klání skončil třetí, což jej posunulo mezi čtyři nejlepší biketrialisty na světě.