Domácímu týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ se daří. Minulý pátek porazil s přehledem soupeře ze Svitav a díky tomuto vítězství se vyšvihl na druhé místo tabulky. Poté hráči odehráli nedělní utkání s Paskovem, které také vyhráli. Nyní v rámci třináctého kola první ligy mužů poměří Znojmo své síly s českolipskými hráči. „Jsou to kandidáti na postup, hrají tvrdý florbal, se kterým se zkusíme poprat. Určitě nás čeká vyrovnané utkání," předpovídá znojemský hráč Vít Bárta.

Soupeřem znojemských hráčů nyní bude slibný uchazeč na postup do extraligy. Tento celek má letos jediný cíl a tím je postup, proto bude také s velkou pravděpodobností i silným soupeřem pro domácí tým. První třetinou soutěže proplouvali českolipští hráči jako po másle a vévodili této lize. Následně však postupně padli v boji s Rožnovem, Vinohrady, Startem98 a Hattrickem Brno. Proto se nyní nachází na pátém místě ligové tabulky. Domácí tým se drží druhého místa v tabulce, a tak jej již tuto sobotu čeká jistě vyrovnaný zápas do poslední vteřiny. Jak prozradil trenér znojemských hráčů, bude disponovat kompletním kádrem a jejich cílem je zvítězit.

„Utkání je pro nás poslední důležitou prověrkou před koncem roku, proto mu přikládáme adekvátní váhu. Soupeře nepodceňujeme, respektujeme jeho sílu, i když teď pět zápasů ze sedmi prohrál. V týmu nám panuje dobrá atmosféra, na protivníka jsme připraveni a těšíme se na poměření sil s kvalitním soupeřem," sdělil znojemský trenér Jan Šťastník.

Poslední utkání s Paskovem se hrálo v ostravské hale proto, že Paskovští nemají vyhovující podmínky zápasu doma a musí přes zimu na zápasy dojíždět do Ostravy. I to se možná podepsalo na návštěvnosti tohoto utkání, jelikož oficiální počet diváků byl čtyřiatřicet. To však nijak hru neovlivnilo. V začátku utkání se prosazovali spíše domácí, následně se však ujali vedení znojemští hráči. Do konce první třetiny se stihl prosadit hostující Petr Čihal a dvakrát po sobě Josef Žižka. Začátkem druhého dějství navýšilo Znojmo vedení ještě o dvě další střely, a to z trestného střílení a přesilové hry. I domácím se podařilo zasadit ránu, čímž změnili skóre na 1:5. Na zvrat v očividném náskoku hostů to nevypadalo. Ti však překvapili, přestali hrát, vytratila se jim přesnost v přihrávce a když už se jim povedla, tak selhalo zpracování a vedení míčku. A pokud se náhodně zdařilo i toto, tak střelecké pokusy naprosto selhaly. Díky tomu ucítili domácí hráči šanci a vrhli se do boje. Kvůli jejich aktivitě ve zbytku utkání snížili vedení Znojma na 4:5. „Oceňuji vstup mých svěřenců do druhé třetiny, kdy jsme dokázali smazat náskok soupeře a dojít si pro velmi cenný bod," pochvaloval si trenér Paskova Radim Volek.

Bohužel ani přestávka neprobrala hostující tým a hned ve třiačtyřicáté minutě obdrželi dorovnávací střelu Paskova na 5:5.

„Totální holomajzna, od pětadvacáté minuty náš florbalový výkon připomínal staré pány z Horní Dolní, kteří hrají šestou ligu," prohlásil s trpkostí znojemský trenér Jan Šťastník.

Dorovnání skóre znojemské hráče probralo a vrátili se k úspěšné hře z první třetiny. Nabídnuté šance však neproměňovali kvůli kvalitním zásahům domácího gólmana. Došlo tedy na prodloužení, ve kterém se hosté dokázali prosadit a díky juniorskému kapitánu urvali vítězství pro sebe.

Dobrý výsledek chtějí Znojemští urvat i v dnešním souboji, který začíná ve dvacet hodin.

ROMANA ČERNÁ