Odčinění desetigólového výprasku z prvního zápasu proti pardubickým Sokolům si kladou za cíl florbalisté Znojma. V utkání, které začíná v sobotu v šest hodin večer na hřišti Jihomoravanů, se ale musí obejít bez zraněného brankáře Jana Hándla.

Ten si na vánočním turnaji přivodil nepříjemné zranění. „Při dobržďování pohybu jsem si prošlápl koleno. Zatím nevím, jak moc je to vážné,“ sdělil gólman pro klubový web.

Do branky se tak proti Sokolům postaví Jiří Skácelík. „Brankářskou dvojici jsme měli hodně vyrovnanou, teď nás musí podržet Jirka. Vychytal už těžké zápasy s brněnskými Buldoky a Libercem. U Hándla zatím čekáme na vyšetření, ale věřím, že se brzy vrátí,“ přál si znojemský lodivod Jan Šťastník.

Jihomoravané se v prosinci museli vyrovnat s odchodem vůdce kabiny Milanem Fridrichem. Osm zápasů před koncem základní části ztrácí na osmou příčku zajišťující play-off třináct bodů. „Jsme realisté a víme, že nám už postup utekl. Ani s Milanem bychom ho asi nevybojovali, ale ztratili jsme lídra. Vynikající bude, když skončíme na devátém či desátém místě a vyhneme se bojům o udržení,“ řekl trenér Znojma.

Poslední tři utkání před Vánoci sáhl kouč ke změně herního systému. Nové pojetí přineslo ovoce v zatím posledním zápase s pátými Otrokovicemi, který Znojmo vyhrálo 9:5. „Může nás to nakopnout, ale přestávka byla dlouhá a výhru už odvál čas. Vítězství bylo důležité hlavně psychicky, aby hráči věřili, že nový systém má smysl a můžeme porážet týmy z první osmičky,“ vysvětlil znojemský kouč.

Pouhých třináct bodů z osmnácti zápasů stačí Znojmu jen na předposlední třináctou příčku v nejvyšší soutěži. Pardubice jsou šesté. „Úspěšně omladili kádr a hrají atraktivní běhavý florbal. V prvním vzájemném zápase jsme jasně prohráli, ale hodně jsme se připravovali a víme, co od nich čekat,“ dodal Šťastník.

Porovnání týmů:
- Znojmo: 13. místo, 4 výhry a 14 proher, skóre 74:123, využití přesilovek 24 %.
- Sokol Pardubice: 6. místo, 9 výher a 9 proher, skóre 100:94, využití přesilovek 46,2 %.