Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Znojemští florbalisté nezvládli ostravské brejky

Znojmo - Znojemští florbalisté si v sedmém kole první ligy připsali letošní druhou porážku. Celý zápas se trápili a nenašli zbraně proti soupeři.

30.10.2012

Znojemští florbalisté (v tmavém) si v sedmém kole první ligy připsali letošní druhou porážku. Foto: DENÍK/Romana Holišová

S přicházejícím sobotním sněžením jakoby odešel veškerý elán znojemských florbalistů, kteří v podvečer nastoupili proti celku 1. MVIL Ostrava. Ten si ze Znojma odvezl body za výhru 5:4.

„Oproti minulému týdnu to nebylo dobré utkání. Soupeř se na zápas velice dobře připravil a my jsme zaslouženě prohráli. Nešlo nám vůbec nic, těžko bych hledal něco pozitivního," hodnotil trenér Znojma Filip Vítek.

Znojemští hráči se těžko vypořádávali s ostravskou defenzivní taktikou. V první třetině tak nepadl žádný gól. Skóre se otevřelo na začátku druhé dvacetiminutovky, kdy se ostravský hráč trefil do vlastní brány. Ani ne za dvě minuty šlo Znojmo do dvoubrankového vedení. To bylo ale vše, co v zápase předvedlo.

„Neplnili jsme trenérovy pokyny. Měli jsme si hlídat soupeřovy brejky, vůbec jsme si nekryli střed. Říkali jsme si, že půjdeme do zápasu naplno, ale už rozcvička byla taková divná," přiznal znojemský útočník Petr Číhal.

Právě díky brejkům se podařilo hostujícímu týmu strhnout vedení na svoji stranu a zhruba deset minut před koncem zápasu vedla pro změnu Ostrava o dva góly. „Znojmo bylo běhavější, mělo častěji míček, ale my jsme z našich brejků byli schopni dávat góly. Hrajeme takhle pokaždé. Naše obrana je zatažená a spoléháme na brejky. Máme na to takové typy hráčů," prohlásil hrající vedoucí ostravského mužstva Ctibor Novák.

Domácí florbalisté ale náskok pět minut před koncem stáhli a na ukazateli svítil nerozhodný stav 4:4. Napínavý závěr rozuzlili hosté v 57. minutě pátou brankou. Znojemští se pokoušeli ve hře bez brankáře urvat alespoň remízu, ale marně. „Utkání sice rozhodl náhodný gól, ale v podstatě tři góly, které jsme dostali, byly také náhodné. Byli jsme šťastnějším mužstvem, ale ne horším. Nikdo nečekal, že odvezeme ze Znojma tři body," řekl Novák, jenž byl střelcem vítězné branky.

Znojmo zůstalo v tabulce čtvrté a o víkendu ho čeká nabitý program. V sobotu jede k mistrovskému utkání do České Lípy a v neděli začíná čtvrtfinálovou skupinu Poháru České pojišťovny s brněnskými Buldoky na jejich hřišti.

7. kolo 1. liga mužů: Znojmo - Ostrava 4:5

Třetiny: 0:0, 2:2, 2:3.

Branky (asistence): 22. Kasinec (vlastní branka), 23:4. Štěpánek (Sláma), 52. Miklík (Číhal), 56. Furdan (Šťasta) - 32. Machálek (Šebesta), 38. Šebesta (Dombrovský), 43. Tesárek (Matěj), 51. Matěj, 57. Novák. Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 135.

Autor: Romana Holišová