Florbalistům prvoligového Znojma zhasla naděje na dohrání ročníku 2020/2021 na konci března. Již druhou sezonu za sebou tak celek z města nad řekou Dyjí kompletně neuzavřel, potom, co svaz rozhodl o ukončení soutěží. Během uplynulých měsíců se tým TJ Znojmo Laufen postavil k sedmi utkáním, v nichž stihl nasbírat deset bodů.

Znojemští Orli vyzvou před startem mezinárodní soutěže ICEHL několik týmů. Sehrají turnaj ve Švýcarsku, zavítají i na Slovensko a sehrají klání s celky z české první ligy.
Orli vyzvou v přípravě Slováky i Švýcary. Posily z ciziny dorazí v létě

„Vzhledem k tomu, jak dlouho se nehrálo bylo ukončení první ligy rozumné. Myslím si, že kdyby se například dohrávala jen polovina zápasů, a navíc bez play-off, nebyla by soutěž, co se týče postupů a sestupů regulérní,“ řekl kapitán Znojma Pavel Palát.

Ten spolu s dalšími florbalisty zahájil třetí květnové pondělí přípravu na následující ročník. V něm bude mužstvo z lavičky dirigovat opět kouč Jan Šťastník dohromady s asistentem Alanem Juříčkem. „Jsem velmi rád, že nám již opatření dovolují spustit plnohodnotnou přípravu,“ těšilo trenéra TJ.

Tasovice (v bílém) pilují už nyní formu na další sezonu. V plánu mají sehrát čtyři přípravná utkání.
Tasovičtí vyběhli už na trávník. Švarc zůstane kapitánem

Před ostrým pilováním kondice absolvovali hráči z města nad řekou Dyjí pár týdnů provizoria. Klub totiž zbudoval nedaleko haly v Horním parku pouliční arénu na florbal na místě nohejbalového kurtu. „To si všichni pochvalovali,“ uvedl dříve trenér dívčí skvadry Znojma David Kučera.

Intenzivní hokejka

A-tým mužů nyní cvičí především v posilovně a běhá. Kouč Šťastník však zařadil i důraz na herní trénink v hale. „Specifikem této přípravy budou již od samého začátku také intenzivní tréninky na hokejce, abychom dohnali půlroční manko způsobené covidem. V plánu máme rekordní počet přípravných utkání proti soupeřům z našeho regionu,“ objasnil Šťastník.

Všechny oddíly znojemského florbalu už opět trénují. Hráči a hráčky jsou pyšní hlavně na venkovní arénu, kterou zbudovali na nohejbalovém hřišti.
Florbalisté Znojma opět trénují. Radost mají z venkovního hřiště

Do další sezony vkročí mančaft Laufenu se širším kádrem. V šatně své místo dostalo šestadvacet hráčů a čtyři brankáři. Znojemské „áčko“ opustili čtyři borci, stejný počet pak přišel. Dres Laufenu už neobléknou Daniel Krejčíř, Jaroslav Matoušek, Adam Dománek a Jan Holienka. „Letos neplánujeme žádné velké posilování kádru, sázet budeme především na naše odchovance,“ upřesnil lodivod TJ.

Nováčky na soupisce jsou gólman Jakub Pechura a hráči Václav Bajko s Martinem Králem. Po čtyřech letech se vrátil do řad prvního mužstva Patrik Mašek. „Kádr bude opět velmi mladý, a i proto jsem velmi rád, že v kádru zůstávají hráči se superligovými zkušenostmi, kteří mohou předávat zkušenosti svým mladším spoluhráčům,“ uzavřel Šťastník.