Utkání bylo akční a mělo náboj. Na hráčích bylo znát, že je hra baví. Ač nešlo o žádný postup, Znojmo si vysloužilo výhru 8:5. „Myslím si, že to splnilo očekávání, která jsem od toho měl. Úroveň naší hry byla o něco nižší, než bývá normálně, nicméně moji svěřenci i soupeř hráli v kombinovaných sestavách, kde jsme dali prostor hráčům, kteří třeba nehrají úplně pravidelně," přiblížil situaci domácí kouč Jan Šťastník.

Nevýhodou tohoto poháru podle Šťastníka je, že může vzniknout situace jako tahle. „Tedy že se hraje utkání, u kterého už v podstatě nezáleží na výsledku. Ale odehrát se musí, jinak by hostující tým dostal vysokou pokutu. Nás již do konce sezóny čekají jen ligové zápasy," komentoval.

Trenéři obou týmů tak zvolili tu nejužitečnější taktiku a nasadili hráče, kteří se běžně k míčku v zápase ani nedostanou. Díky tomu je mohli vyzkoušet a samotní hráči sbírali nové zkušenosti.

Ač byla hra výkonově na nižší úrovni, nežli bývá v první lize mužů, bylo se opravdu na co dívat. Méně zkušení hráči dávali do zápasu mnohem více než samotný výkon. „Celkově tam bylo velké množství chyb, ztráty míčků a nepřesné přihrávky, ale to souvisí i s určitou nervozitou. Čeho si ale u hráčů cením, je, že tu chybějící kvalitu se snažili vyrovnat svojí snahou a nasazením," pochvaloval své svěřence domácí trenér Šťastník.

První třetinu se domácím moc nedařilo, hráčům chyběl pohyb a často to vypadalo, že nevědí, co mají vlastně dělat.

„To proto, že společně běžně nehrají, a tak jim chybí sehranost se spoluhráči," prozradil Šťastník.

Během přestávky dostali Znojemští v kabině od trenérů tři stěžejní úkoly ke splnění, které si vzali k srdci a hru zlepšili.

Od druhé třetiny se tak výkon znojemských hráčů zvedl a skóre se začalo otáčet. Domácí během druhé třetiny zasadili celkově čtyři branky do sítě hostů, kteří jim dokázali odpovědět pouze jednou.

„Od druhé třetiny jsme výkon pozvedli, začali jsme plnit taktické pokyny trenéra a náš výkon stoupl," přiblížil domácí hráč a zároveň nejlepší hráč tohoto utkání Tomáš Herman.

Do kabin tak Znojmo odcházelo za stavu 5:3 s dvoubrankovým náskokem.

„Zápas jsme si užili, domácí byli florbalovější, nicméně kluci v zápase bojovali a když jsme po první třetině vedli, tak byla v některých i naděje, že bychom mohli vyhrát, poté však domácí přidali a přehráli nás," shrnul vývoj utkání trenér Rožnova Zbyněk Macura.

Třetí třetinu ovládli opět domácí, když se jim podařilo celkově proměnit tři šance. Hosté jim však nedali nic zadarmo, do poslední chvíle bojovali a i jim se zdařilo zasadit dvakrát míček za záda domácího brankáře.

Nyní mají znojemští prvoligoví florbalisté tři týdny pauzu, a to proto, že se v Brně odehraje mistrovství světa žen ve florbale. Je to největší florbalová akce tohoto roku. Z tohoto důvodu florbalová unie rozhodla, že zastaví veškeré zápasy od extraligy až po tu nejnižší z lig. Mistrovství světa žen začíná 7. prosince.

ROMANA ČERNÁ