Devatenácté kolo první florbalové ligy mužů přineslo znojemskému týmu po delší době opět vítězství. Na domácí palubovce přivítal silného soupeře z čela tabulky, pražské mužstvo Sokol Královské Vinohrady.

Ostrý začátek a aktivní hra nakonec přinesly bodový zisk domácím hráčům a lídr první ligy odjel domů s prázdnou. „Pro naši psychiku to bylo důležité utkání a odrazový můstek do dalších bojů. Načepovaná desítka, která chutná. Takovou porážku Vinohradům v letošní sezoně ještě zdaleka nikdo nedal a už asi ani nedá," popsal pocity štěstím zářící trenér domácích Jan Šťastník.

Hosté z Prahy vletěli do první třetiny zostra a domácí tým měl zprvu problémy. Prosadit se jako první zvládli Pražané, a to již v sedmé minutě utkání střelou Jana Linharta s asistencí Zbyňka Stuchlíka. Hosté ve vyvíjení tlaku na domácí družstvo i nadále pokračovali, ale patnáctá minuta přála Znojmu. Střelou z dálky se prosadil obránce Zdeněk Rada.

Hned nato byl vyloučen domácí Karel Virgl a hosté nabídnuté přesilovky bleskurychle využili. Poprvé do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem za stavu 1:2.

„Vstupem do druhé třetiny jsme opustili naši hru, nevím přesně, co se s námi stalo. Znojmo se drželo té svojí. Na základě tří čtyř obdržených branek v řadě jsme byli na hřišti naprosto neviditelní. Znojmo v tu chvíli bylo u každého míčku první, vyhrávalo všechny souboje," přiznal trenér hostů Jan Pazdera.

Ve druhé třetině jako by nastoupilo jiné Znojmo. Domácí roztáhli hru na tři útoky a vyvíjeli větší nátlak na soupeře. Znojmo mělo míček více na svých holích a vytvářelo si šance.

Vyrovnání domácích obstaral v devětadvacáté minutě Josef Žižka. Toho trenér střídáním přesunul z útoku do obrany a změna se Znojmu opravdu vyplatila.

Ve dvaatřicáté minutě získalo Znojmo dvoubrankový náskok, který si chtělo udržet. Ke konci prostředního dějství ještě předvedl dobrou akci znojemský obránce Zdeněk Rada. Ve vlastním oslabení získal míček, prošel přes dva protihráče a nedal maskovanému muži v bráně hostů žádnou šanci. Do závěrečného dějství obstaral Znojmu tříbrankový náskok.

Závěr utkání ovládal útočný florbal obou týmů. V prvních pěti minutách padly hned čtyři branky. O dvě znojemské se zasloužili Tomáš Kucharič a Martin Pánek. O góly hostů Josef Mareš a Ondřej Houra.

Znojmo se po hřišti prohánělo jako tajfun s ničivou silou. Další povedené střely zvýšily náskok domácích na 8:4. Hosté však zbraně nesložili a pokračovali v boji.

V pětapadesáté minutě ještě Pražané snížili na 6:8, ale Znojmo za chvíli odpovědělo na 9:6. V závěrečné power-play se hosté již na nic nezmohli. Rychlík Petr Číhal ještě zvládl nasadit znojemskému vítězství korunu ve formě desátého gólu.

Znojmo po výhře poskočilo na pátou příčku tabulky a chce bojovat o to, aby v play-off začínalo doma. „Trénovali jsme po dlouhé době v kompletních pětkách a to byl základ pro naše vítězství," přiblížil znojemský hráč Petr Sláma.