Už před utkáním s Pelhřimovem bylo jisté, že tuto pozici udrží, protože Česká Lípa prohrála s Litvínovem a na Znojmo tak již ztrácela tři body. To se pravděpodobně podepsalo na kvalitě utkání.

„Na obou týmech bylo vidět, že se spíše než na dnešní zápas těší na příští víkend a zahájení play-off," sdělil pro server cfbu.cz znojemský trenér Filip Vítek.

Jeho tým po vyrovnané první třetině rozhodl ve druhé dvacetiminutovce, kterou vyhrál 3:0. „Krátce po vyrovnání v první třetině nás hosté přehráli pohybem a jednoduchostí," přiznal vedou pelhřimovského mužstva Petr Zajíček.

Znojmo si udrželo skvělou bilanci, kterou dosáhlo ve druhé půlce soutěž. Nevyhrálo v ní jen jednou, kdy si ze znojemské palubovky odvezla body Česká Lípa za výhru po samostatných nájezdech. Znojemští florbalisté získali ve druhé půli devětadvacet bodů, zatímco v první části jen sedmnáct. Navíc Petr Sláma je nejproduktivnějším hráčem celé první ligy a druhým nejlepším gólmanem je znojemský Michal Sekanina.

V neděli večer se bude konat volba soupeře do play-off. Znojmo si tak ze druhého místa bude vybírat ze tří kandidátů. Výběr je možné sledovat on-line na serveru www.cfbu.cz.

1. liga – muži

Spartak Pelhřimovn – TJ SAM 73 Znojmo 4:7 (1:1, 0:3, 3:3)

Branky (asistence): 15. Jirků (Kos), 45. Švrkala (Kos), 49. Jirků (Poduška), 60. Kučera (Kos) – 3. Sláma (Libor), 29. Miklík (Virgl), 30. Palát (Štěpán), 32. Palát (Ostrý), 41. Číhal (Sláma), 46. Kucharič (Miklík), 50. Jedlička (Štěpán). Rozhodčí: Nábělek – Štengl. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 123.