Mančaft z města nad řekou Dyjí suverénně ovládl úvodní dvacetiminutovku. Druhou třetinu si však nechal ujet a obě družstva vstupovala do závěrečného dějství za stavu 3:2. Svěřenci trenéra Libora Šťasty vsítili na 4:2 v pětapadesáté minutě. Slezané však nechtěli z jihu Moravy odjet s prázdnou. Po gólu Vavrečky začal úřadovat jeho spoluhráč Kozelský, který domácím zatopil dvěma proměněnými šancemi. Situaci na domácí střídačce naštěstí uklidnili svými góly Novák s Čihalem. Hráči Laufenu tak poprvé v ročníku 2019/2020 brali plný počet bodů.

Zápas znojemských fotbalistů. Ilustrační foto.
Otočili zápas a odvezli si bod. Fotbalisté Znojma remizovali v Uherském Brodě

Jejich úsilí ocenil i kouč Šťasta. „Věděli jsme, že soupeř, i když je poslední, není špatný. Jsem rád, že nám vyšlo to, co jsme nacvičovali celý týden. Za to musím kluky pochválit. Jedinou kaňkou na utkání je posledních pět minut, v nichž jsme zbytečně inkasovali,“ sdělil po utkání Libor Šťasta.

Následující duel absolvují borci TJ na hřišti Jaroměře, kam zajíždí v sobotu.

TJ Znojmo Laufen – Slovan Havířov 8:6
Třetiny: 3:0, 0:2, 5:4. Brankya nahrávky: 3. Kucharič, 10. Palát (Polehňa), 16. Polehňa (Novák), 42. Vlček (Matoušek), 44. Kucharič (Čihal), 55. Palát (Kucharič), 59. Novák (Daberger), 60. Čihal – 24. Herblich (Krupa), 40. Kozelský (Vavrečka), 57. Vavrečka (Gregor), 60. Kozelský (Herblich), 60. Kozelský (Vavrečka), 60. Děček (Špaček). Vyloučení: 2:1. Využití: 3:1. Rozhodčí: Hudeček – Rochovanský. Diváci: 212.