„Vybírali jsme ze tří týmů. Někoho jsme vyloučili a nakonec z toho vyšel Hattrick. Připravujeme se na sérii na sto procent. Pokud chceme uspět, je jedno, jaký soupeř proti nám stojí," nechtěl příliš rozebírat znojemskou volbu trenér Vítek.

Brněnský tým příliš neočekával, že si ho Znojmo vybere. „Docela mě překvapilo, že jdou dobrovolně do derby, což nemuseli. Asi se rozhodli podle dojezdové vzdálenosti a my jsme relativně blízko," poznamenal brněnský trenér Petr Klimeš.

Hráči obou týmů se mezi sebou dobře znají. Ve Znojmě jsou florbalisté, kteří působili v Hattricku a naopak v Brně je několik bývalých Znojmáků.

„Určitě tam bude nějaký náboj derby, ale v samotné play-off je jedno, jaký tam je soupeř. Na tyto zápasy čekáte celou sezonu," prohlásil znojemský kapitán Petr Sláma.

Znojmo nad Vinohrady zvítězilo v sezoně v obou utkáních až v prodloužení či na nájezdy. Znojemský kapitán si myslí, že teď bude rozhodovat bojovnost. „Budou to zápasy o bojovnosti. Jestli bude padat hodně gólů, nebo se bude víc bránit, se nedá dopředu říct. Záleží, jakou kdo zvolí taktiku, a tu nikdo předem neprozradí.

Znojemskému mužstvu se dařilo zejména ve druhé půlce soutěže. Ani v jednom zápase neztratilo všechny body a udrželo si druhé místo. „Výkonnostně to bylo z naší strany dobré, ale herně jsme na tom byli hůř. Věřím, že nám forma bude stoupat. Ještě jsme nevymáčkli to, co v nás je," konstatoval Sláma.

Čtvrtfinálový soupeř naopak do posledního kola bojoval o účast ve vyřazovacích bojích. Nakonec výhrou v posledním zápase získal šestou příčku. Znojmo je tak favoritem série.

„V derby platí zásada, že favorit nevyhrává, proto mě překvapilo, že si nás vybrali. My prakticky hrajeme zápasy play-off už od ledne, protože každé utkání jsme museli podat co nejlepší výkon, abychom se dostali mezi prvních osm týmů. Teď půjdeme do play-off v klidu a Znojmo naopak musí," zamyslel se brněnský kouč.

Znojemští vloni zpackali čtvrtfinále s Vinohrady, kde byli také favoritem. Na mužstvu je vidět odhodlání odčinit tento nezdar. Spoléhá také na podporu fanoušků a chce nalákat i hokejové příznivce.

„Pro fanoušky hokeje bude vstup se vstupenkou z úterního zápasu s Vídní, nebo s permanentkou zdarma," sdělil předseda florbalového oddílu Bedřich Daberger.

Do ochozů znojemské haly tak chce nalákat co nejvíce diváků. „Svojí účastí a povzbuzením týmu můžeme změnit heslo oddílu florbalu Hrajeme pro radost na novou variantu Hrajeme pro radost z vítězství," dodal Daberger.

Pro všechny fanoušky je navíc připravený malý dárek a o přestávce proběhne losování pěti vstupenek o hodnotné ceny. Zápasy se hrají v sobotu od osmi hodin večer a v neděli od tří hodin odpoledne. O týden později vyrazí znojemský tým do Brna, kam klub hodlá vypravit autobus se svými fanoušky.

Play-off - čtvrtfinále 1. liga muži

1. utkání – sobota 2. března

Znojmo – Hattrick 20.00

2. utkání – neděle 3. března

Znojmo – Hattrick 15.00

Série se hraje na tři vítězná utkání. Třetí zápas se bude hrát 9. března v Brně a případný čtvrtý také v Brně. Pokud by rozhodoval pátý duel, hrál by se ve Znojmě.