Na fenomén posledních let si ve Znojmě našlo cestu přes čtyři stovky fanoušků. Znojemský klub SK Valetudo RK na galavečeru reprezentovali Jakub Bartůněk, Radek Kříž, Ben Islami, Erik Franko, Martina Polková a Michaela Zezulková. Před začátkem galavečera odpadlo z důvodu zranění několik účastníků, a proto se odehrálo méně zápasů, než bylo původně v plánu. Vrcholem večera byl souboj profesionálů váhy do třiadevadesáti kilogramů, ve kterém se představil znojemský bojovník Jakub Bartůněk a hostující Tomáš Dobrocký ze slovenského klubu FIGHT Division Malacky.

V zápase na třikrát pět minut se nakonec z výhry na body radoval znojemský bijec, který tak prodloužil svoji neporazitelnost na šest výher.

Z vítězství se radoval také sám organizátor Radek Kříž, jenž udolal svého maďarského soka Pétera Kerékgyártóa v boji s názvem škrcení.

„Zápas mi vyšel dle taktiky a opravdu jsem si zápas i atmosféru užil, diváci byli výborní. Jsem rád, že jsem se mohl představit před domácím publikem a vše vyšlo, jak mělo," popsal Kříž.

I třetí zástupce znojemského oddílu Ben Islami dokázal utkání vyhrát, když porazil svého jihlavského soupeře hned v úvodním kole po TKO, neboli totálním odrovnání soupeře.

„Do zápasu jsem z pohledu mých trenérů nastupoval jako jasný favorit, a to hlavně díky větší zkušenosti ze zápasů. Musel jsem tedy před domácím publikem vyhrát, a tak se taky po jedenácti sekundách stalo," zhodnotil svoje vystoupení nadějný znojemský bojovník Islami.

Nedařilo se naopak Eriku Frankovi, jenž ve druhém kole podlehl Martinu Grenovi z ostravského celku Fighting club po chvatu gilotina.

Galavečer zaznamenal také jednu remízu, a to v souboji slovenského Jakuba Reifa z FIGHT Division Malacky a maďarského Dávida Bácskaie soutěžícího za Totalfight Team.

Z výher se radovaly i obě znojemské bojovnice. Michaela Zezulková i Martina Polková zvítězily na body.

„Byl to můj šestý zápas, takže nervózní jsem byla jenom trochu, a to proto, že zápasit na domácí půdě, je vždy horší. První a třetí kolo bylo podle mě dobré, ale druhé se mi příliš nepovedlo," dodala ke své výhře Martina Polková.

Organizátoři doufají, že příště dorazí ještě větší počet diváků ze Znojma a okolí, protože tato nevšední podívaná na novodobé gladiátory je stále atraktivnější.

„Organizace celého galavečera byla velmi náročná, pomáhali mi s ní jak moje manželka, tak i můj bratr Radek Kříž, který se i předvedl jako zápasník, a trenér Petr Kuchařík," dodal hlavní organizátor Rudolf Kříž.

MARTIN SMEJKAL