Do jachtařské sezony vstoupili Znojemští závodníci skvěle. Duo Štěrba – Fetterle dokázalo na jihu Rakouska, v závodě plachetnic olympijské třídy Star, dojet na druhém místě.

Do závodu, který se konal na Alpském jezeře Ossiacher See obklopeném zasněženými vrcholy hor, poblíž slovinských a italských hranic, se přihlásilo celkem patnáct posádek ze třech států.

V silné konkurenci, kde dominovala i taková jména jako Franz Kloiber, což je účastník olympijských her, nebo několika násobní mistři Rakouska Sturm s Urbanem, dokázala znojemská posádka uspět na výbornou.

Závod samotný byl vypsán na čtyři rozjížďky s dvěma koly. Po první rozjížďce se znojemská výprava pohybovala na třetím místě. V druhé se ale výrazně změnily povětrnostní podmínky, což Štěrbu s Fetterlem posunulo až na osmé místo.
„V jednu chvíli jsme byli i devátí. Nakonec jsme v druhé rozjížďce dojeli osmí, což nás celkově stavělo do pozice čtvrté posádky. V takové konkurenci byla spokojenost na místě,“ přiznal Jiří Fetterle.

Poslední rozjížďka se uskutečnila druhý den, ale pro absolutní bezvětří byla posunuta o pět hodin. Znojemské jachtě se podařil zopakovat skvělý start z prvního závodu a dostala se na čtvrté místo. Nakonec ale dojela pátá.

„Hodně jsme společně dumali, co by to pro nás mohlo znamenat. V tak silné konkurenci jsme si ale netroufali tipnout, na jakém místě bychom mohli skončit. Proto jsme byli při vyhlášení mile překvapeni,“ spokojeně pronesl Jiří Fetterle.
„Je to úspěšný start do sezony. Doufáme, že se nám bude podobně dařit i nadále,“ jakoby se jednohlasně shodli Igor Štěrba s Jiřím Fetterlem.