Modří Sloni však mají vše ve svých rukou, s Budějovicemi se do konce základní části utkají ještě čtyřikrát, a když se jim bude dál dařit, finále pro ně nemusí být utopie. „Už dřív jsme vyhlásili, že teď hodláme zvládnout všechny zápasy. Hecli jsme se nějak až nyní ke konci soutěže a ještě to zkusíme. Teď nám pomohl trochu Prostějov, který vzal Budějkám dva body,“ vyprávěla znojemská korfbalistka Gabriela Filipovszká.

V prvním duelu o vítězi rozhodla hned úvodní čtvrtina, ve které domácí Modří Sloni zašlapali Brňany do země jedenácti koši. I když se pak Korfbal klub snažil, náskok už nesmazal. „Je to těžký, když dostaneme hned ze začátku tolik košů. Na soupeře jsme se pak dotáhli a měli jsme pár šancí utkání otočit, bohužel to neklaplo. Znojemská děvčata hrála opravdu dobře, proměňovala spoustu šancí. Každý z nás ví, že finále už máme jisté, takže to asi v hlavách máme. Na druhou stranu jsme soutěživí a prohrávat rozhodně nechceme,“ odmítl brněnský hráč Jiří Ziegler ztrátu motivace.

Druhé klání přineslo dramatičtější podívanou. Brno si od začátku udržovalo mírné vedení, jenže konec vyšel lépe domácímu týmu, který uspěl 21:20. „Ve třetí čtvrtině jsme vystřídali nějaké kluky a rozhodl Ivan Žák, který dal několik košů. S výsledky jsme spokojení, konečně vše klapalo a využili jsme naplno vysokých kluků na doskoku,“ uvedla Filipovszká. „Druhé utkání se mohlo klidně přehoupnout i na naši stranu, jenže Znojmo si to takticky pohlídalo. Drželo míč a dohrávalo útoky až do konce,“ dodal Ziegler.

10. kolo extraligy
Modří Sloni Znojmo – Brno 23:19 (17:13)
Nejlepší střelci: Nguyen, Podzemský po 6 – Bušík 5

Modří Sloni Znojmo – Brno 21:20 (9:10)
Nejlepší střelci: Nejlepší střelci: Podzemský 7 – Faltýnková 4