Modří sloni, vstoupivše lépe do utkání 2. kola, nakonec museli skousnout porážku 20:21. I když vedli na začátku o tři koše, ke konci úvodního poločasu Hanáci snížili na rozdíl jednoho bodu. „Nastoupili jsme na ně moc rychle. Trenér proto zavelel, ať zvolníme tempo. V první půlce jsme ale byli lepší,“ popsal hráč Znojma Jan Toufar. Jeho slova potvrdil i soupeř Petr Galíček. „Zpočátku nám to určitě moc nešlo,“ uvažoval Galíček.

Během druhého poločasu oba týmy hráli přetahovanou. Prostějovští však dokázali využít situace a pár minut před koncem odskočili domácím o tři koše. Znojemští rozhodně nechtěli nechat soupeři nic zadarmo a čtyřicet sekund před závěrečným hvizdem snížili na rozdíl jednoho bodu. Vyrovnat ale nedokázali.

Trenér Modrých Slonů Jiří Podzemský i přes prohru svůj tým pochválil. „Myslím si, že všichni odvedli poctivou práci. Utkání bylo velice kvalitní,“ konstatoval Podzemský. Přesto neskrýval zklamání. „Máme celkově problém sejít se s hráči na tréninku,“ mrzelo jej. „Avšak takové souboje, jako dnešní proti Prostějovu, vydají za deset tréninků,“ přemýšlel lodivod Jihomoravanů.

Znojmo nyní spadlo až na dno extraligové tabulky a drží 4. příčku. Další zápas sehrají Podzemského svěřenci v sobotu 17. listopadu na palubovce druhých Českých Budějovic. „Tam chceme určitě vyhrát. I přes to, že utkání bude velmi těžké, tak se s ním nějak popereme,“ pronesl přání Jiří Podzemský.

Modří Sloni YMCA Znojmo : Prostějov, SK RG 20:21

Poločas: 13:12. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Lukáš Filip. ŽK: Toufar (Znojmo). Nejlepší střelci: Žák Ivan 6, Toufar Jan 3, Žák Jakub 3 - Galíček Petr 7, Havlová Renata 5.