Příprava je nic moc. Tak nahlížela na současnou situaci předsedkyně TJ plavání Znojmo a plavkyně Veronika Kolníková. Od října spolu se svými kolegy z oddílu, českými reprezentanty Adamem Hlobněm a Filipem Čajkou, hledá cesty, jak by mohli trénovat ve vodě.

Kolníková měla s Hlobněm odletět na Kypr. „Ale kvůli koronaviru cesta padla,“ uvedla sportovkyně původem ze Slovenska. Právě k našim východním sousedům odjeli Hlobeň a Čajka jakožto součást národního výběru na soustředění. Sama stihla ještě závodit za Piešťanský plavecký klub na klání v Žilině. „Potom zavřely bazény v Čechách i na Slovensku a už to bylo divné,“ přiblížila Kolníková.

Pokračovalo vyzobávání zrníček z mapy otevřených bazénů. Adam Hlobeň využil svého bydliště u rakouských hranic. „Dojížděl jsem na soustředění s reprezentací do Laa an der Thaya,“ upřesnil devatenáctiletý borec s olympijskými ambicemi.

Dveře od vnitřních bazénů však brzy zavřeli i Rakušané. „Následovala tak cesta do polského Zakopaného, kde jsme s Filipem Čajkou a zbytkem reprezentace byli tři týdny,“ doplnil Hlobeň.

Až do třetího listopadového čtvrtka se na něj nevztahovala výjimka, kdy profesionální sportovci mohou opět trénovat. „Naštěstí už trénujeme normálně. Ministerstvo vnitra nám zajistilo, jakožto zaměstnancům Centra sportu Olymp (státní organizace zodpovědná za profesionální přípravu reprezentantů – pozn. red.), výjimku. Jezdíme do Brna,“ objasnil Adam Hlobeň.

Student maturitního ročníku na pedagogickém lyceu ve Znojmě moc neřeší kolidování tréninků a distanční výuky. „Tu máme jen ve čtvrtek a v pátek, kdy trénujeme jednofázově, od pondělí do středy pak dvoufázově. Doufám, že budeme trénovat i o víkendech,“ doufal znojemský plavec.

Otazníkem pro něj zůstává, zdali se příští rok podívá na olympijské hry v Tokiu. „Je strašně těžké říci, jestli se stihnu ještě kvalifikovat. Žádné závody jsme skoro neměli a v dohledné době ani nebudou. Nedokážu ani na sto procent říct, jestli Tokio bude, ale myslím, že ano,“ uzavřel Hlobeň.