Před příchodem druhé vlny pandemie koronaviru závodili znojemští plavci naplno. Začátkem podzimu postupně získali na Akademickém mistrovství České republiky v Olomouci, Velké ceně města Znojma a na podzimním krajském přeboru v Brně dohromady třináct cenných kovů.

Trenér Hostimi Libor Nevrkla drží se svými svěřenci už několik let.
Máme skvělou partu. Týmu v kabině všechno funguje, říká kouč Hostimi Nevrkla

Jak informovala předsedkyně oddílu a plavkyně Veronika Kolníková, na Hané se nejlépe vedlo Tereze Poláchové.

Znojmačka v dresu Masarykovi univerzity získala dva bronzy na 400 metrech volným způsobem a 200 metrech ploutvovým plaváním. „Dále přidala stříbro ze štafety 4x40 metrů v polohovém závodu mixů. Vedlo se i našemu členovi Jakubu Březinovi, který v barvách Univerzity Palackého v Olomouci vybojoval bronz na 50 metrech volným způsobem,“ vypočetla Kolníková.

Silná konkurence

Začátkem září čekala plavce po půlroční pauze domácí Velká cena města Znojma. Startovalo na ní bezmála čtyři sta závodníků ze třiačtyřiceti oddílů z celé republiky.

V plovárně v Louce nastoupila i kompletní juniorská a seniorská tuzemská reprezentace. V silné konkurenci se z domácích plavců na stupně vítězů postavili Adam Hlobeň a Veronika Kolníková. „Adam vyplaval dvě zlaté medaile v disciplínách 200 metrů motýlek a 200 metrů volný způsob,“ uvedla Kolníková, která brala bronz na 200 metrů znak.

Dlouholetá opora Komety Marek Čiliak přestoupil do Českých Budějovic. Se svým novým klubem v Brně prohrál 3:4 po samostatných nájezdech.
Návrat do Brna byl smutný, svěřila se bývalá brankářská hvězda Komety Čiliak

Prozatím poslední úspěchy před uzavřením sportovišť minulý týden brali znojemští plavci na podzimním krajském přeboru na dlouhé tratě. Z bazénu v brněnských Lužánkách vystoupali na stupně vítězů osmkrát. Bronz uzmuly Terezy Poláchová a Čučková s Eliškou Mašatovou. Stříbro brali Sophie Southová, Matyáš Svoboda, Tomáš Mrkvička a Nikolas Jordán. Prvenství vybojoval Filip Čajka.