Nejdříve zajížděli reprezentanti znojemského plavání na vídeňský International Swim Meet. Tyto závody absolvovali plavci z města nad řekou Dyjí již poněkolikáté. Dohromady jich k našim jižním sousedům vyrazilo šestnáct.

Veronika Jaborníková
Vybírejte největšího Sportovního sympaťáka Jihomoravského kraje 2020 a 2021

Jak popsala předsedkyně TJ plavání, Veronika Kolníková, pro některé sportovce to byla první mezinárodní zkušenost v 50metrovém bazénu. "Mezi dospělými předvedl výborné výkony Tomáš Peciar, který všechny své tři starty proměnil v medaile v osobních rekordech. Zlato vyplaval na 400 m volný způsob a dvě stříbrné medaile na 200 m a 800 m volný způsob," uvedla Kolníková.

Předsedkyně a trenérka je zároveň aktivní plavkyní a ve Vídni vyplavala první místo v nejdelší bazénové disciplíně 1 500 m volný způsob a ve finále na 400 m volný způsob přidala šestou příčku.

Fotbalisté Tasovic (v bílém) vyhráli 4:0 doma v rámci 23. kola divize D nad týmem Žďáru nad Sázavou.
Osm minut stačilo fotbalistům Tasovic ke zničení Žďáru nad Sázavou

Mezi mládežníky dominoval dvanáctiletý Adam Čučka, který vybojoval stříbro na 400 m volným způsobem. "Těsně skončil za stupni vítězů na 800 m volným způsobem, kde své maximum posunul o víc jak dvaačtyřicet sekund," dodala Kolníková.

Čučka udělal skvělou reklamu znojemskému plavání i na tradičním mítinku Májové Brno, kde za TJ nastoupilo dvanáct borců a borkyň. "Pro ročníky 2008, 2009 a 2010 to byli poslední nominační závody na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se letos koná koncem června v Olomouci," upřesnila Kolníková.

Fotbalisté Znojma (v bílém) remizovali 1:1 třetí květnový pátek v rámci 29. kola MSFL s B-týmem Baníku Ostrava.
Březina po rohu vykopal Znojmu remízu s "béčkem" ostravského Baníku

Právě Čučkovi se na ni povedlo nominovat. "Adam si v Brně vyplaval kompletní sadu medailí a vše v osobních rekordech. Získal první místo na 200 m polohový závod, třikrát druhou příčku na 50 m volný způsob, 50 m a 200 m motýlek a třetí místo na 200 m volný způsob," uzavřela předsedkyně TJ.