„Proti Gmunden Rams byla naše defense skvělá. Dostali jsme jen jeden touchdown. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou,“ pochvaloval si hlavní trenér znojemského mužstva Radim Pařízek.

Výsledek napovídá, že by mohlo jít o hladké vítězství. „Nikdy to není hladká výhra. Soupeř kousal, posunovali jsme se pomalu. Měli jsme i jednu část, kdy jsme nebyli úplně stoprocentní,“ podotkl trenér.

Berani z Gmundenu vytáhli na Znojemské rytíře pěkně nabroušené rohy. „Je to tvrdý tým. Zvládají technicky velmi dobře skládku. V téhle soutěži jsme tvrdšího soupeře nepotkali, proto to nebyl jednoduchý zápas,“ zhodnotil Tomáš Volf, který hraje na pozici Wide Recivera. Ten stává na křídle ofenzivní lajny a jeho úkolem bývá zachytit přihrávku od Quarterbacka čili rozehrávače. Bývají to ti nejrychlejší hráči. Volf si tak ataků od soupeře užije více než dostatek.

Hostům z Rakouska dokázal vzdorovat skvěle. „Byli jsme na ně dobře takticky připraveni, což nám velmi pomohlo. Mají tam totiž pár hráčů, kteří jsou minimálně na naší úrovni,“ vysvětlil znojemský Wide Reciver.

S týmem z Gmundenu se Znojmo setkalo už vloni ve finále nižší soutěže a vyhrálo 24:7. „Jejich trenér tehdy říkal, že vyhrál horší tým. O to víc jsme se těšili, že je horší tým porazí znovu, a to suverénně o dvě třídy,“ usmíval se Pařízek.

Teď mají ale Rytíři tu nejdůležitější a zřejmě nejtěžší bitvu sezony před sebou. Za dva týdny se utkají s týmem Styrian Hurricanes ve finále třetí divize rakouské ligy. „Ještě nevíme, zda to bude sobota nebo neděle. Na devadesát procent se bude hrát v Rakousku,“ přiblížil trenér Pařízek.

Znojemské mužstvo neponechává nic náhodě a už dopředu sleduje své soupeře. Americký fotbal je totiž hra plná strategie a taktiky a nikdy nevíte, s čím soupeř na vás vyrukuje. „Snažíme se je monitorovat a mít jejich hru načtenou, ale jsou určité typy her, které soupeři neukážete. Máme něco v záloze, ale oni určitě také. To se uvidí až v zápase,“ vysvětlil Volf.

Znojemské plány jsou jasné. Od vstupu do rakouské soutěže před třemi roky, kdy začali hrát klasický jedenáctkový americký fotbal, chtějí každý rok postoupit. Čeká na ně ale soupeř, který nebude snadným soustem.

„Vyhrával vysokým skórem a my nejspíš navíc hrajeme venku. Budeme chtít přijet na zápas o den dřív, soustředit se na něj. Chceme vyhrát, proto uděláme maximum,“ prohlásil šikovný Wide Reciver.