Stolní tenisté jsou krůček od postupu do druhé ligy. V úvodním utkání finálové série vyplenili svěřenci Jiřího Chalupníka hernu Moravské Slavie Brno a vítězstvím 9:6 se dokázali přiblížit k naplnění předsezonního cíle.

Znojmo v prvním utkání finálové série třetí ligy rozhodně nebylo o nic větším favoritem, než Moravská Slavie Brno C. Ba naopak. Trochu navrch měl brněnský soupeř. Ten v základní části dokázal nad Znojmem dvakrát zvítězit. „Před utkáním jsem měl trochu obavy, jak to dopadne. Přeci jenom nás brněnská Slavie v sezoně dvakrát porazila a i dlouhodobě měla s námi lepší výsledky, než my s ní,“ ohlédnul se za vzájemnými duely trenér Jiří Chalupník.

Jenže znojemští tenisté začali v sobotu přepisovat historii. Měli fantastický úvod. Po vydařené čtyřhře přidali další body a vedli dokonce už 6:2. Pak ale vypadli z rytmu a domácí srovnali.

„Naštěstí jsme se ale nenechali rozhodit a přidali další tři důležité body,“ netajil se radostí znojemský kouč.

V jeho týmu nejvíce zazářil Stanislav Jelínek, který zaznamenal hned třetinu bodů svého celku a Milan Bartoš, který zabil hřebík do brněnské rakve rozhodujícím devátým bodem.

„Byl to neskutečný boj. Propotil jsem tam snad sedm triček. Ale za to všechno to stálo,“ usmíval se spokojený hrdina sobotního odpoledne Stanislav Jelínek.

První veledůležitý zápas tak urvali znojemští ve svůj prospěch a v rukou třímají mečbol. „Bylo to fantastické utkání se skvělou atmosférou. Nás přijelo povzbudit několik fanoušků a snad jsme se jim naší hrou odvděčili,“ nezapomněl Chalupník na znojemské příznivce.

Znojemští stolní tenisté jsou tak krůček od vysněného postupu do druhé ligy. K tomu jim stačí v sobotu na domácí půdě ještě jednou porazit brněnský celek.

„Nezbývá nám, než vítězství z venku doma potvrdit a po třech letech snažení slavit postup. Když prohrajeme, hodně nám to zkomplikuje život. Rozhodující duel bychom totiž hráli na půdě soupeře,“ uzavřel Chalupník.