Volejbalisté Pegasu Znojmo nestačili na ambiciózního soupeře. Sobotní vyjížďka za hráči Holubic skončila prohrou. Holubice byly na třetím místě tabulky II. národní ligy, tudíž silný protivník. „Za tým Holubic nastoupili mladí hráči, z nichž někteří už ale okusili i boje v první lize a extralize," hodnotil složení družstva soupeře znojemský trenér Pavel Chaloupecký.

Hned v prvním setu se ukázalo, že na tým Holubic bude třeba předvést nejlepší možný výkon, aby zápas mohl skončit úspěchem Znojemských. Holubice totiž hned v úvodu nastoupily tvrdým smečovaným servisem a odskočily tím o několik bodů. Tento tlak na znojemské hráče dokázali udržet prakticky všichni podávající hráči po celý set.

Znojemští naopak na servisu žádný tlak nevyvíjeli, navíc i mnohokrát chybovali. A to buď přímo na přihrávce, nebo z následných nepřipravených útoků. Set proto skončil výrazným rozdílem 16:25 z pohledu Znojma.

Ve druhém setu zkusili Znojemští nevyužívat libera, tedy hráče s obrannými úkoly, a na přihrávce zůstávali blokaři Lukáš Stehlík s Petrem Vocilkou. Ani tato varianta se však proti hráčům Holubic neosvědčila. Set měl prakticky stejný průběh jako předchozí a skončil 20:25 z pohledu hostujících hráčů.

V třetím setu Znojmo dlouho drželo se soupeřem krok. V půlce setu se však při dopadu zranil nahrávač Jiří Vocilka a kvůli bolestem zad set fakticky odchodil. „Od zranění Vocilky se nám hra prakticky zhroutila," přiznal trenér Znojemských.

Po několika dalších sériích prohrálo Znojmo set 14:25 a zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím Holubic 3:0.

Jelikož v zápase chyběl druhý nahrávač Znojma Petr Pokorný, musel na svoje mladá nahrávačská léta zavzpomínat hrající trenér Pavel Chaloupecký.

Na post libera se místo něj připravil Petr Punar, univerzála Petra Fabiána vystřídal Jan Plaček a místo něj na smeči nastoupil hrušovanský odchovanec Radek Chýla.

Znojmo začalo bojovně s vědomím, že teď už lze jen překvapit a není třeba se nechat svazovat obavami o výsledek.

První set skončil hladkým vítězstvím domácích. Ve druhém setu se hra Znojma nezlepšila a Holubice stabilním výkonem zvítězily vysoko 25:18. Znojemským v tu chvíli nefungovalo ve hře téměř nic. To domácí patrně ukolébalo a přistoupili ke střídání.

Nasazená kombinace se však pro ně ukázala nešťastná a Holubice ztratily jasnou převahu. Začaly kupit nevynucené chyby na útoku.

Pavel Chaloupecký našel chybějící jistotu a zejména nový smečař Chýla se obrovskou razancí smečí prosazoval téměř při každém útoku. Domácí znejistěli a po suverénním představení Znojma v setu kapitulovali 20:25. To byl alarm pro trenéra Holubic, který musel vrátit zpět základní sestavu.

Ani ta však nedokázala čelit náporu Znojma a až do konce čtvrtého setu bodově za Znojemskými zaostávala.

Nátlak Holubic však přinutil hosty k sérii chyb, čímž se skóre setu opět otočilo. V koncovce už se Znojmu nepodařilo vzít si ztracené body zpět a prohrálo těsně 25:22. „Věděli jsme o tom, že je to silný soupeř a že tam jedeme bojovat. Vyhráli zaslouženě," komentoval výsledek znojemský hráč Petr Vocilka.

Příští zápas odehrají Znojemští 30. listopadu doma. Znojemský tým bude hostit mužstvo Polanky nad Odrou v hale na učilišti Dvořákova.

ROMANA ČERNÁ