Stejně tak jako ikona hudebního nebe Karel Gott sbírá České slavíky, tak i znojemští florbalisté sbírají jednu porážku za druhou. Nedokázali totiž bodovat ani na půdě druhého nejhoršího týmu extraligy.

Už od úvodu utkání ukázaly Pardubice, že to se sběrem bodů v nedělním duelu myslí opravdu vážně. Už ve třinácté minutě prohrávali znojemští o dvě branky. Ačkoli dokázali na začátku druhé třetiny srovnat, byly to znovu Pardubice, kdo úřadoval.

Vyloučení Bárty totiž potrestal Brychta a když přidal Dziurdzik další gól, vypadalo to se Znojmem bledě.

„První dvě třetiny jsme naprosto promarnili tím, že jsme nedokázali proměnit vypracované šance. Soupeř na rozdíl od nás skóroval, dostal se do výhody a byl lepší,“ ohlédnul se za dvěma třetinami znojemský kouč Libor Šťasta.

Špetku naděje vykřesal pro znojemské fanoušky třináct minut před koncem řádné hrací doby obránce Jakub Martinek, ale žádný jeho spoluhráč ho do závěrečného hvizdu nedokázal napodobit.

I když bylo Znojmo v poslední dvacetiminutovce evidentně florbalovější, nedokázalo si ze svého tlaku vytvořit víc, než několik promarněných brankových příležitostí.

Ba naopak. Když se znojemský celek nadechoval k závěrečnému tlaku, mířil za katr Ondřej Mikeš a Jihomoravané tak dohrávali v početní nevýhodě.

Nakonec Pardubice dokázaly uhájit těsné vedení a připsaly si na své konto další body do extraligové tabulky. Znojmo tak zůstává stále bez jediného bodu.

„Je vidět, že se někdy k výhře nemusí podat zcela stoprocentní výkon. Jde o naší první tříbodovou výhru v sezoně a jsme za ni nesmírně rádi,“ hodnotil utkání pardubický trenér Miroslav Janovský.

Další utkání sehrají znojemští florbalisté už ve středu. To na svém hřišti přivítají pražský Chodov, kterému se letos daří. Je s devatenácti body na čtvrtém místě.

Statistika:
Pardubice – Znojmo 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 10:56 Petr Jelínek, 13:23 Filip Bahník (Jakub Kunát), 33:43 Karel Brychta (Jakub Kunát), 37:11 Michał Dziurdzik – 19:27 Martin Kos, 26:36 Petr Sláma (Martin Kos), 47:03 Jakub Martinek.
Rozhodčí: Rýznar – Vidlař. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:27. Diváci: 157.