Domácí tým, kromě první branky, dotahoval po celé utkání jednobrankový náskok Vítkovic. Zápas se hrál ve svižném tempu, šance byly na obou stranách a divák si tak užil zajímavé utkání. Vítkovice jely do Znojma v roli favorita a toužily po zisku tři bodů. Nakonec si odvezly dva. „Pro nás je to zbytečně ztracený bod. V prvních dvou třetinách jsme měli opravdu velké šance. Po první třetině jsme mohli vést 6:1 a mohli jsme hru už jen kontrolovat. Dneska nám to nelepilo a domácí brankář Hándl chytil deset gólů,“ prohlásil trenér Vítkovic Pavel Brus.

Brankář Znojma Jan Hándl byl vyhlášen hráčem utkání, nejen kvůli statečně odchytaným samostatným nájezdům, ale také svým podílem na remíze po základní hrací době i po prodloužení. „Spíš mě to párkrát trefilo a velice mi pomohla obrana. Kluci spoustu střel zblokovali,“ řekl skromně gólman.

Pro Znojmo je zisk bodu cenný, ale hlavně si mužstvo zvedlo sebevědomí po prvním zpackaném zápase na hřišti nováčka z Vinohrad, kde prohrálo také 5:6, ale v normálním hracím čase. „I přes prohru musím utkání s Vítkovicemi hodnotit pozitivně. Čtvrteční zápas proti nováčkovi jsme totálně nezvládli a zbytečně ztratili tři body. Mezi zápasy jsme měli už jen jeden trénink. Úplně jsme rozhodili sestavu, řekli si nějaké věci a klobouk dolů před hráči, že je dokázali aplikovat na hřišti,“ chválil znojemský trenér Jan Šťastník.

Jeho svěřenci drželi s favorizovaným soupeřem krok. „Vítkovice měly v sestavě všechny reprezentanty, kteří bojují o prosincové mistrovství světa a my jsme byli schopni s nimi hrát celý zápas vyrovnanou partii,“ vyzdvihl kouč.

Třešničkou na dortu duelu Znojma s vicemistrem, ve kterém pětiminutové prodloužení nerozhodlo, byly samostatné nájezdy. Hosté nechali na první sérii brankáře Petra Gurkovského, který odchytal celé utkání. Domácí Martin Šindelář ho ale překonal, a tak došlo na střídání.

Do vítkovické svatyně se postavil reprezentační brankář Lukáš Souček. „Je to jeden ze dvou nejlepších brankářů v republice. Pak to naši hráči měli výrazně těžší, a proto jich několik nedalo,“ dodal Šťastník.

Další utkání hrají znojemští florbalisté v pátek v Praze s Chodovem a poté v pondělí dopoledne je čeká v Pardubicích utkání na zimním stadionu, kde by měl padnout divácký rekord. „Očekává se návštěva čtyř tisíce lidí. Rekord je dva tisíce devět set,“ informoval znojemský trenér.