Ti totiž po slibném úvodu letošního roku, kde třikrát v řadě zvítězili, dost tvrdě narazili. Na půdě Liberce prohráli 2:8.

Do utkání vstoupili lépe hosté ze jihu Moravy. Už v páté minutě rozjásal znojemskou střídačku Petr Sláma, který těžil z asistence staronové tváře ve znojemském dresu Petra Číhala. Nakonec právě hubeným náskokem Znojma první část skončila.

Jenže když se psala sedmadvacátá minuta, bylo o zápase defakto rozhodnuto. Vše odstartovalo vyloučení znojemského forvarda Hanáka ze začátku druhé části. Jeho prohřešek proti pravidlům sice Liberec nepotrestal, ale dostal se do stálejšího tlaku.

Jakmile naskočil Hanák znovu na palubovku, začaly se dít věci. Liberec během tří minut zasadil Znojmu čtyři tvrdé zásahy. Nejprve se trefil Uglanov, po něm Tuhkanen, Lisa a Sypták.

„Byly to ukázkové góly jako přes kopírák. Na takový vývoj se nedalo odpovědět. Vzali jsme si oddechový čas, ale ani to nepomohlo,“ kroutil hlavou znojemský trenér Libor Šťasta.

A Znojmo v nevýrazném výkonu pokračovalo i nadále. Do konce druhé části i přes jeden zásah inkasovalo ještě dvakrát a hororová třetina byla rázem na světě. Liberečtí totiž prostřední dějství vyhráli v poměru 6:1.

Navíc když si Znojmo nepohlídalo začátek třetí části, kdy na jejím začátku inkasovalo dvakrát, bylo definitivně po zápase. „Po nervózní první třetině jsme dokázali utkání zvládnout a výsledek jsme do poslední minuty kontrolovali,“ nechal se po utkání slyšet liberecký kouč Viktor Kolář.

Liberec tak udělal výrazný krok k naplnění svého předsezónního cíle. Ziskem tří bodů se odpoutal od dvojice pronásledovatelů a vytvořil si na ně čtyřbodový náskok. Naopak Znojmo svým nevýrazným výkonem jen vyvolalo vlnu dalších otázek o jeho bytí či nebytí mezi extraligovou smetánkou.

„Florbal hrát umíme, naše výsledky ze začátku roku nebyly náhodné. Jenže pokud budeme hrát tak, jak jsme hráli v Liberci, nemůžeme uspět. Psychika hráčů dostala další velkou ránu,“ dodal Šťasta.