Městská sportovní hala ve Znojmě bude po tříleté pauze znovu dějištěm boxerských klání znojemských borců. V rámci rozjeté soutěže zde místní boxerský klub v sobotu uspořádá zápasy juniorů a první ligy mužů, kde se utká Znojmo s Plzní.

„Dlouho tady žádný turnaj nebyl. Pořád se o tom jenom mluvilo, ale vždycky z toho sešlo. Tak jsme se do toho vrhli a doufám, že to vyjde,“ pronesl hlavní organizátor turnaje a trenér domácích boxerů Miroslav Jánský.

„Není to sranda, něco takového uspořádat. Nám se to povedlo jen díky sponzorům a městu, které nám vyšlo vstříc,“ na dálku poděkoval Jánský.

Nejdříve junioři

Juniorské soutěže se zúčastní kromě Znojma třeba Svitavy, Moravská Třebová, Brno, Prostějov, Přerov, Hodonín, Kyjov, Olomouc nebo jihlavský boxerský klub.
Jejich klání budou začínat třicet minut po deváté hodině dopolední a vrcholit by měly zhruba hodinu a půl po poledni.

Domácí boxeři

Tahákem pro diváky budou určitě boje první ligy mužů mezi Znojmem a Plzní. Za domácí boxerský klub nastoupí juniorský mistr České republiky Dominik Musil, nebo třeba zkušený boxer Petr Zavadil, pro kterého to bude poslední závod sezony.

„Jsem na sobotu dobře připravený a odhodlaný vyboxovat vítězství. Do haly přijdou fanoušci, kamarádi a rodina, takže je nemůžu zklamat. Nechci nic jiného než vítězství,“ vzkázal do tábora soupeře juniorský mistr republiky Dominik Musil.

V utkání mužů je Znojmo jasným favoritem. Tabulku vede s velkým přehledem a dá se očekávat jasná nadvláda domácích borců. I přesto po postupu do boxerské extraligy netouží.

„Je to všechno o penězích. Sice se nám výsledkově daří, klub se nám rozrůstá, ale pořád to není ono. Extraliga je hrozně finančně náročná a na to my prostředky nemáme,“ informoval Jánský.