Znojemští plavci Svoboda s Rubáčkem míří ruku v ruce na další velkou akci. Tou je evropský šampionát, který se tentokrát koná v holandském Eindhovenu. Svoboda si limit vyplaval, Rubáček bude startovat na divokou kartu.

„Tak trochu jsem s tím počítal, když mi limit utekl o takový kousek. Samozřejmě jsem rád a těm, co mi divokou kartu udělili, se chci svými výkony odvděčit,“ poděkoval Českému plaveckému výboru student University Palackého v Olomouci Michal Rubáček.

A bude se muset co ohánět. Všichni od něj totiž čekají zlomení olympijského limitu. Po Svobodovi, Jedličkovi a Vernerovi by byl Rubáček čtvrtým českým plavcem, který by limit splnil.

„Ani si nepřipouštím, že bych ho neměl zaplavat. Věřím si na něj. Kdyby se mi to nepdařilo v Eindhovenu, zaplavu ho na závodech, které následují po něm,“ věří si na svou silnou disciplínu, stovku motýla Rubáček.

I Svoboda jede do Nizozemí s velkými cíli. Chce se po dvou letech, kdy znojemští plavci nabírali zejména objem, prosadit.
„Čekám od sebe hodně. Ten potenciál ve mně je a já ho chci zúročit. Musím útočit na své osobní rekordy. Když je dokážu zlomit, dá se očekávat úspěch,“ prozradila jednička znojemského plavání Květoslav Svoboda.

Na mistrovství Evropy byl nominován i znojemský trenér Jiří Kyněra. Tentokrát se ale duo Svoboda – Rubáček bude muset bez svého kouče obejít. „Nominaci bohužel odmítnu. Mám tu spoustu důležitých povinností, které musím vyřídit. Kluci to budou muset zvládnout sami,“ prozradil hned po zveřejnění nominace Jiří Kyněra.

Do Holandska odlétá česká výprava v neděli, pětačtyřicet minut po dvanácté hodině. „Na závody se těšíme. Bude tam skvělá konkurence a super atmosféra. To nás požene dopředu,“ jakoby se jednohlasně shodli oba znojemští plavci.