Znojemské volejbalistky letos poprvé okusily atmosféru druhé nejvyšší soutěže u nás. Realita je pro ně však dosti nepříznivá. Bojují o záchranu. Na osmou příčku, která jim zajistí setrvání v soutěži, jim ale chybí pouhé dva body.

V první půlce soutěže nepodaly znojemské sportovkyně optimální výkon. Z jedenácti odehraných kol dokázaly porazit soupeře pouze dvakrát. Trenér i hráčky ale věří, že druhá polovina bude úspěšnější.

„Se soupeřkami jsme se už seznámily. Víme o jejich hře mnohem více, a proto z toho budeme těžit,“ okomentovala první polovinu soutěže smečařka Vendula Březinová.

Znojemský tým se také potýkal s nedostatkem hráček. Mezery v kádru vyplnily dvě posily. Blanka Hlávková může po zdravotních problémech opět zasáhnout do volejbalových klání. Dále se po mateřských povinnostech vrátila také opora týmu Monika Hrušková na post univerzálky.
Ženy pro udržení se v soutěži dělají maximum. Dokonce zvedly tréninkové dávky.

„Trénujeme třikrát týdně po dvou hodinách. Nově jsem do tréninkového programu zařadil hodinu posilování ve fitness centru, které by mělo výkony hráček ještě zlepšit,“ dodal s nadějí v hlase trenér znojemských volejbalistek Martin Gallus.
Důraz v druhé části soutěže bude, podle slov trenéra, kladen na domácí zápasy.

„Domácí utkání jsou pro nás nejdůležitější. Jsme na nich vždy kompletní a na tom budeme stavět,“ zavelel trenér.
Druhou polovinu soutěže otevřou Znojmačky venku. Jejich prvním soupeřem bude už tuto sobotu TJ Slavia Hradec Králové. Ta je zatím na druhém místě průběžného pořadí.

„Víme, že to bude těžký soupeř. Drží se na špici tabulky. Bude to velice obtížné utkání. Také proto, že naše dvě stěžejní smečařky Vendula Březinová, která má zrovna zkouškové období, ale také Michaela Kubíková kvůli zraněným zádům, nemohou nastoupit,“ zhodnotil situaci trenér znojemských žen.

Příští týden sehrají volejbalistky důležité utkání opět na cizí půdě. Tentokrát s týmem Pardubic. Ten je momentálně na šesté příčce.