Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chceme nabízet netradiční zábavu ve sklepích, říká Koníček

Nový Šaldorf-Sedlešovice /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ – Vinařská turistika přivádí na Znojemsko rok od roku  stále více lidí. Předseda sdružení vinařů Modré sklepy Rostislav Koníček mladší hovoří o sobotní akci Zpívající sklepy.

19.5.2012 3
SDÍLEJ:

Předseda sdružení Modré sklepy Rostislav Koníček mladší před svým sklepem v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

Téměř stovka vzorků vín se objeví na Májovém putování po sklepech právě v sobotu v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích. Vinaři ze sdružení Modré sklepy tak po loňské premiéře otevřených sklepů pokračují v další propagaci svých vín i samotné vinařské obce na jižním okraji Znojma. Sobotní putování nazvali Zpívající otevřené sklepy. O smyslu akce, jejím obsahu a přínosu pro místní vinaře hovoří předseda sdružení Rostislav Koníček mladší.

Co zájemcům o víno z vašeho sdružení nabídnete?
Po úspěšné lednové akci Kopání písku pro Vídeň jsme nyní v rámci májového putování připravili Zpívající otevřené sklepy. K degustaci nabídne každý ze šestnácti vinařů z našeho sdružení šestici vzorků vín. Celkem tak naši hosté mohou ochutnat skoro stovku vín.

Proč zpívající sklepy?
Chceme, aby si lidé u dobrého vína nejen povídali, ale aby si také při hudbě mohli zazpívat oblíbené písničky. Proto jsme pozvali cimbálovou skupinu, která bude hrát u nepřehlédnutelného historického lisu naproti infocentru. Před sklepy vinařů pak budou pro zpříjemnění návštěvy harmonikáři hrát veselé i klasické písně.

Co tedy letos hostům májového putování  nabídnete?
Základem programu je samozřejmě návštěva sklepů a degustace vín. Po uhrazení sklepného obdrží hosté identifikační náramek, degustační kartu a skleničku. V jedenáct hodin všechny sklepy otevřou. Návštěvník, který bude mít v degustační kartě razítka od všech vinařů, se pak může zúčastnit slosování o velkou baterii šaldorfských vín. Vítěz získá velkou výhru, tedy šestnáct kartonů vín. Z doprovodných akcí mohu jmenovat prezentaci Šaldorfského kraváku, tedy Sauvignonu z Kraví hory. Nabídneme také spanilou jízdu historických vozidel Modrými sklepy, po níž bude výstava historických vozidel.  Děti se budou moci projet na ponících.

Připravili jste nějakou novinku?
Nově nabízíme i nedělní program  s názvem Putování za Šaldorfským kravákem. Tedy procházku pro zájemce, kteří chtějí vidět na vlastní oči a po vlastních nohách, kde vzniká jedinečný Sauvignon z viniční tratě Kraví hora.

Jak hodnotíte minulý ročník?
V podstatě jde o trochu odlišnou akci, protože se změnil pořadatel. Loni sklepy navštívilo asi dvě stě lidí. To bylo méně, než bychom si přáli. Patrně nebyl zvolen nejvhodnější termín. Proto jsme letos čas konání akce posunuli a hlavní akci děláme v sobotu.

Jak jste vaše májové putování propagovali?
Zaměřili jsme se výhradně na Českou republiku. Využili jsme především reklamu v rádiích. Na Rakousko jsme se nesoustředili. Myslím si, že Rakušané jsou velcí patrioti a podporují spíše vlastní akce. My se soustředili na Prahu a okolí či severovýchodní Čechy. Věříme, že letos přijde podstatně více hostů.

Kolik členů má vaše sdružení?
Členů je devatenáct a převážná část jsou vinaři. Jsou  ale mezi námi také například majitelé penzionů. Naše sdružení je otevřené, takže pokud bude mít jakýkoli místní podnikatel zájem, může se k nám přidat. Ve srovnání s loňskem je nás více.

Jak prakticky pomáhají akce typu putování vašemu podnikání? Cítíte ekonomický přínos díky členství ve sdružení?
Naše sdružení připravuje samozřejmě více akcí než jen putování. Cílem je především společná propagace místních vinařů a podnikatelů, ale také vinařské obce. Jsou to spojité nádoby. Za rok a půl naší činnosti nelze očekávat žádné zázraky, ale rozhodně naše práce pomohla všem v prodeji vín. Posun v prodeji vín zatím není nijak výrazný, ale je rozhodně znát. Předpokládáme, že pokud budeme pracovat aktivně i dál, další navýšení prodeje se dostaví.

Jak se chcete odlišit od podobných akcí vinařů v regionu?
Květen je tradiční termín pro všechny vinařské akce a odlišit se je trochu problém. Víme o konkurenci a uvažujeme například, že bychom se více soustředili na naše lednové putování. Myslím si, že Kopání písku pro Vídeň byl správný marketingový počin. Šlo o netradiční, zábavnou formu putování po vinných sklípcích. Budeme se ještě rozhodovat, zda preferovat májové putování, či právě zmiňované lednové. Bližší informace o našem sdružení a akcích  naleznou zájemci na www.modre-sklepy.cz.

Autor: Dalibor Krutiš

19.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Lídryně Starostů a nezávislých Jana Krutáková.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Ilustrační snímek.

Řídil auto i přes zákaz. Upozornil na sebe neprůhlednými tmavými skly

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra Strany zelených Michala Berga

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Michal Berg je lídrem jihomoravské kandidátky Strany zelených pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 10 do 11 hodin odpovídá na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Škatulata kandidátů. Přeběhlíci mění tradiční strany za nové

Jižní Morava /ANKETA/ – Jihomoravanům, kteří si oblíbili konkrétního kandidáta v posledních předčasných parlamentních volbách, se může stát, že jej na letošních volebních lístcích budou déle hledat. Více než dvě desítky kandidátů totiž vyměnily politický kabát. Z tradičních stran utíkají do mladých.

První školní tablo: představíme prvňáky ze ZŠ Znojmo - Přímětice

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Turisty přiláká na Znojemsko nová společnost. Nyní čeká na krajský certifikát

Jižní Morava – Lákat turisty na Znojemsko, aby v kraji mezi vranovským zámkem, Národním parkem Podyjí a šatovskými sklípky strávili třeba týden. To je úkol nové destinační společnosti. První nedávno získala krajskou certifikaci na Hodonínsku. Na Břeclavsku trvá pat mezi Lednicí a Mikulovem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení