Celkově pak počítá s obsazením až sto padesáti nových míst. „Letos závod nabere prvních sto lidí. Šanci získat práci budou mít tahači na nové vaně, manipulátoři ve výrobě a odborní operátoři v procesech, jako je tkaní a snování. Noví pracovníci se budou podílet na produkci skleněných vláken následně použitých pro výrobu odolných sklovláknitých tapet, mřížkových výztuží a dalších výrobků ze skleněného vlákna,“ uvedla za firmu Lucie Vejačková. Aktuálně má závod na jihu Moravy 728 zaměstnanců.

Kompletní přestavba vany na výrobu skleněných vláken byla rekordní investicí hodonického závodu. Investice překonaly 45 milionů Eur, což je přes miliardu korun. „Jde o nejdůležitější a zároveň nejnáročnější projekt v historii Adfors. Rekonstrukce pro nás znamenala přeorganizování některých technologií, inovaci v recyklaci odpadů, zlepšení sušící kapacity, rozšíření či postavení nových budov i instalaci nových strojů a proškolení našich pracovníků. Nová vana má výrobní kapacitu větší o sedmapadesát procent. Těží z nejnovějších technologií, a to především v oblasti spotřeby energie a zvýšení životnosti použitých materiálů,“ přiblížil obchodní ředitel společnosti Jaroslav Kroužel.

Modernizaci závodu sledovali místní obyvatelé i starosta Pavel Houšť. „Práce trvaly asi ok. „Po tu dobu jsme v obci vnímali zvýšený provoz nákladních aut, ale nijak výrazně to život ve vsi neovlivnilo. Samotnou expedici výrobků řeší firma kamionovou dopravou, ale jezdí horní částí obce od sladovny přímo na státní silnici na Brno, takže obec zvýšenou zátěží kamionovou dopravou netrpí,“ řekl Houšť s tím, že v Adforsu pracují desítky místních obyvatel. Další stovky dojíždějí.

Jako zcela novou a pozitivní vnímá zprávu o navyšování poštu zaměstnanců ředitel znojemského úřadu práce Emil Čopf. „S firmou určitě budeme do budoucna spolupracovat v tom smyslu, že nám zadají informace o volných místech. Důležité bude, aby tato firma zaměstnala místní lidi,“ konstatoval Čopf s tím, že v rámci jihomoravského kraje je Znojemsko stále nejhorší v počtu nezaměstnaných lidí.

Další stovky lidí plánuje zaměstnat ve svém právě stavěném areálu za Znojmem rodinná firma Nevoga. je jedním z předních světových výrobců příslušenství do bednění. Stavbu nového podniku chtějí majitelé firmy dokončit už v létě příštího roku.