„Letos máme objednaných sto osmdesát tisíc lahví. Víno vyrábíme je z vlastních vinic. Máme novou vinici U hájku, starší Babičák, kde děláme restrukturalizaci a pronajali jsme si ještě desetihektarový vinohrad u Křídlůvek. Celkově máme sedmdesát hektarů ploch, z toho šedesát plodných vinic. Deset hektarů obnovujeme,“ uvedl ředitel společnosti Stanislav Lancouch.

Vinařství Lahofer vyhrálo i veřejnou soutěž města Znojma na provozovatele městské vinice. Tam má vzniknout v části Karolíniných svahů pod kostelem svatého Mikuláše. „Čekáme na stavební povolení, které má na starosti město. Vinohrad se dvěma odrůdami bílého a jednou červeného vína bychom rádi vysadili ještě letos na podzim, nebo nejpozději na jaře příštího roku. Součástí bude i degustační stánek s posezením na jedné z vyhlídek a informační tabule o pěstování a výrobě vína. Pro nás jde především o marketingovou záležitost,“ přiblížil Lancouch.

Vinařství Lahofer má devět kmenových zaměstnanců, výrobu i sklad má soustředěné na kraji Dobšic u brněnské výpadovky. První vlastní víno vyrobila firma, ještě ale pod názvem První znojemská vinařská, v roce 2003.

„Do budoucna se můžeme kapacitně dostat na dvě stě tisíc lahví vína, na větší množství už nepůjdeme. Prakticky veškeré víno přitom prodáme v Česku. Soustředíme se především na kvalitní přívlastková vína, rozhodně nám nejde o velké objemy. V řetězcích nás nenajdete. Naše vína prodáváme ve fonotékách a v gastronomických zařízeních. Cenově se pohybujeme od devadesáti do dvou set korun za láhev,“ dodal ředitel Vinařství Lahofer.