K broskvím přidala čokoládu proto, že chutná všem dětem. A oslovila tak i dětské porotce.

Soutěž Česká chuťovka vznikla jako spontánní iniciativa potravinářských odborníků. Letos se v ní utkalo na sedmdesát firem. „Je z čeho vybírat a u nás vyrobené potraviny mohou směle konkurovat těm nejlepším zahraničním a často je svou kvalitou a chutí předčí,“ sdělil za pořadatele soutěže Josef Sléha.

Podnikatelka Zuzana Boudová společně s manželem nyní vaří marmelády z kdoulí, mišpulí a šípků, v lednu přijdou na řadu pomeranče.

Se svými originálními výtvory sklízí úspěchy. Potřetí v řadě je letos ocenila porota prestižní světové soutěže Great Taste a za mišpule s vlašskými ořechy a karamelem získali krajské ocenění Regionální potravina. „U Britů jsme uspěli s kdoulemi, v krajské soutěži s mišpulemi. Obojí jsou typicky znojemské plody, i když poněkud zapomenuté. Občas lidem ukazujeme fotky, aby viděli, jak obojí vypadá,“ připomněla. 

Speciální pivo Sauvign, které ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským a vinařskou šlechtitelskou stanicí Ampelos uvařil Znojemský městský pivovar, ochutnala i manažerka pro výzkum pivovarského ústavu Dagmar Matoulková (na snímku).
Světová rarita: Znojmo vaří unikátní pivo. Díky vinným kvasinkám