Brněnská společnost Obchodní a Investiční je novým majitelem objektu již dva roky. Rozhodla se zde vybudovat moderní dřevařský závod pod novým obchodním názvem Pila Višňové.

„Hodláme zde zpracovávat kulatinu získanou z jehličnatých i listnatých stromů. Lokalitu jsme nevybrali náhodou. Rozhodli jsme se oživit hospodářsky slabý region. Také suroviny jsou pro nás na Znojemsku dostupné a otevírají se nám zde odbytové možnosti. Dřevo budeme čerpat ze státních lesů i od soukromých subjektů, zejména ze Znojemska a blízkého okolí, abychom minimalizovali náklady na dopravu,“ přiblížil před časem předseda dozorčí rady Obchodní a Investiční a zástupce firmy Pila Višňové Josef Čechman.

V současné době v areálu dělníci upravují pozemky a provádějí nezbytné stavební úpravy k zajištění provozu budoucí pily. Prvním výrobním programem, který firma spustí, bude výroba stavebního řeziva.

„Pomocí moderní technologie máme v úmyslu vyrábět trámy, stavební fošny, střešní latě, palubky a součásti krovů. Postupně bychom rádi rozšířili výrobu o další výrobky, jako jsou lepené hranoly a nosníky, schodišťové prvky, dveře a okna. Pro přímou obsluhu strojů včetně prací při ukládání řeziva plánujeme zaměstnat osmnáct lidí. Následné rozšíření sortimentu by přineslo pochopitelně další pracovní místa,“ vysvětlil Čechman.

Dlouhodobě nevyužitý a opuštěný areál trápil obyvatele městyse Višňové i vedení radnice.

„Dnes už zde naštěstí panuje čilý stavební ruch a z bývalých mrazíren se postupně stává pila. Z původního objektu zůstaly pouze dvě budovy, které využívá společnost Pila Višňové jako sklady. Nyní dokončují přípravu projektu a shromažďují dokumentaci pro stavbu samotné pily. Svůj čas věnovali nyní jiným obchodním aktivitám, ale jejich podnikatelský záměr je stále živý. Doufám, že výroba se rozběhne letos v listopadu,“ informoval starosta městyse Vladimír Korek.