„Zlatou medaili a absolutně nejvyšší bodové ohodnocení celé soutěže, 92,67 bodu ze 100 možných, si vysloužila Pálava, výběr z hroznů 2011 z Vinařství Lahofer. U našich slovenských sousedů jsou vína z České republiky tradičně oblíbená a dosahují velmi dobrých výsledků na soutěžích. Zvýšení počtu medailí z roku na rok o více než polovinu a nejvyšší bodové ohodnocení pro naše víno ale předčilo naše očekávání," komentoval výsledky Marek Babisz, hlavní sommeliér Národního vinařského centra, který na soutěži koordinoval účast českých a moravských vín.

Kromě velké zlaté medaile a absolutně nejvyššího ocenění pro Pálavu si Vinařství Lahofer připsalo na soutěži Muvina 2012 i další úspěch.

„Zlatou medaili získal i náš Muškát moravský, pozdní sběr 2011. Potvrzuje se tak, že ročník 2011 je skutečně excelentní a že se tedy milovníci vín mají na co těšit. Další šarže vín z tohoto vydařeného ročníku ostatně právě uvádíme na trh," dodal marketingový a obchodní ředitel Vinařství Lahofer Daniel Smola.

Soutěž Muvina patří mezi prestižní světové soutěže vín, jakými jsou například Vinalies Internationales Paris nebo Sélections Mondiales des Vins Canada, kde se už vína z Moravy a vína z Čech letos ukázala v nejlepším světle.