Na prestižní mezinárodní soutěži Great American International Wine Competition v New Yorku zabodovala slámová vína Ryzlink rýnský 2015 a Frankovka 2015 od firmy Vinné sklepy Lechovice na Znojemsku, Veltlínské zelené 2017 v pozdním sběru a Pálava 2017 ve výběru z hroznů od vinařství Vinné sklepy Zapletal z Velkých Bílovic na Břeclavsku a Lahofer Rosé 2017 z Vinařství Lahofer z Dobšic na Znojemsku.

Moravští a čeští vinaři získali v USA celkem sedmapadesát medailí. Třináct z nich bylo zlatých, devatenáct stříbrných a dvacet bronzových. Soutěže se zúčastnilo přes čtrnáct set vín z celého světa. Převládala ta z USA a Kanady.

Soutěž má navíc silný charitativní náboj. „Vedle podpory dětského Sunshine Campu směřuje každoročně přes čtvrt milionu dolarů k nadaci InterVol, která distribuuje zdravotnická zařízení a potřeby po světě všude tam, kde je jich aktuálně nejvíce potřeba. Tedy na místa přírodních katastrof, humanitární nouze, válečných konfliktů a podobně,"sdělil vinařský odborník Luboš Bárta.