Během dvou ročníků účasti na této mezinárodní soutěži nezůstalo jediné Líbalovo víno bez ocenění. „Letošního ročníku se účastnilo tisíc dvě stě vinařství z devětadvaceti zemí světa. Porotci hodnotili čtyři a půl tisíce vzorků vína," přiblížil jednatel Vinařství Líbal Marek Líbal.

Přehlídka, která je nejvlivnější mezinárodní vinařskou soutěží v Americe, se letos konala od patnáctého do sedmnáctého června. Vinařství Líbal si za svoji dvanáctiletou existenci získalo pevné postavení na trhu malých vinařů. V předešlém ročníku soutěže získalo ocenění za nejlepší Sauvignon Blanc VOC 2010. Bylo to vůbec poprvé ve více než třicetileté historii mezinárodní soutěže vín v USA, kdy se dostalo víno pocházející z České republiky do elitní kategorie vítězů této přehlídky.Všichni porotci letos udělili zlato tramínu z Vinařství Líbal. „Tramín červený 2011 Výběr z hroznů vybrali pro své jedinečné chuťové a senzorické vlastnosti jako nejlepšího reprezentanta své odrůdy," konstatoval Líbal.

Tradici výroby vín v rodinném vinařství si předávají již po třetí generaci. „Rychle a šetrně zpracováváme pouze ty nejkvalitnější hrozny. Prestižní a opakované ocenění je pro mě velkou poctou a potvrzením, že jdeme správnou cestou," popsal vinař.