„Jednotka vyjela sedm minut před pátou hodinou k úniku plynu z plynového kotle. Na místě byly tři osoby nadýchané zplodin nedokonalého spalování plynu. Hasiči jim poskytli pomoc spolu se záchranáři,“ uvedli jihomoravští hasiči ve svém webovém přehledu výjezdů.

Na místě zasahovaly posádky znojemské záchranné služby. „Oxidu uhelnatého se nadýchala devítiletá dívka, šestašedesátiletá žena a pětačtyřicetiletý muž. Byli při vědomí a otrava nebyla v danou chvíli život ohrožující. Protože jde ale vždy o vážnou záležitost, převezly je sanitky k dalšími ošetření a vyšetřením do znojemské nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

V úterý to byl v regionu již druhý případ ohrožení života a zdraví špatně fungujícími kamny. Dopoledne spěchali hasiči a záchranáři do Zahradní ulice v Hrušovanech nad Jevišovkou kvůli zaplynovaným kamnům. „Třiatřicetiletý muž utrpěl po výbuchu kamen zranění v oblasti hrudníku a obličeje. Na urgentní příjem brněnské nemocnice ho se středně těžkými zraněními přepravil přivolaný vrtulník,“ sdělil mluvčí záchranné služby Radek Turin.